Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 19 października

7482 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 41 ofiar. Z powodu COVID-19 od początku pandemii zmarło w Polsce 3614 osób. Powstaje pierwszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Jarosław Kaczyński poddał się autokwarantannie. Zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, a policjanci przerwali nabożeństwo i wynieśli księdza, gdyż nie przestrzegano obowiązku noszenia maseczek i wymaganego dystansu.

Data publikacji: 20-10-2020

Sośnierz: gratuluję ministrowi zdrowia dobrego samopoczucia

- Gratuluję dobrego samopoczucia ministrowi zdrowia, który mówi, że wszystko jest pod kontrolą. To nie jest prawda - powiedział w Debacie Dnia poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. Europoseł KO Bartosz Arłukowicz ocenił z kolei, że decyzja o budowaniu szpitali polowych powinna zostać podjęta już dawno temu.

Data publikacji: 20-10-2020

Zmarzlik, Przygoński, Włodarczyk, Lisek. Sportowcy apelują o noszenie maseczek

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

Data publikacji: 20-10-2020

Arnold Schwarzenegger – kultowy Terminator. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Arnold Schwarzenegger to austriacko-amerykański aktor, a także polityk. Karierę rozpoczynał jako kulturysta i zdobywca tytułów Mr. Universe i Mr. Olimpia. Największą sławę zdobył dzięki występom w filmach akcji, takich jak „Terminator”, „Komando” czy „Pamięć abso...

Data publikacji: 20-10-2020

OpenOffice - darmowy pakiet biurowy

Pracując na komputerze bardzo często korzystamy z oprogramowania biurowego, które pozwala na edycję tekstów, arkuszów kalkulacyjnych czy tworzenie baz danych. Skorzystać możemy wówczas  z darmowego pakietu OpenOffice.  OpenOffice to nic innego, jak alternatywa...

Data publikacji: 20-10-2020