Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.


Inne artykuły

Wybory w Rzeszowie. "Warchoł próbował użyć metody na wnuczka"

Politycy opozycji skrytykowali kampanię prezydencką Marcina Warchoła za to, że przekazywał jednostkom samorządu rzeszowskiego czeki na setki tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości. - Pan Warchoł, który próbował użyć metody na wnuczka, będzie czwarty w wyborach - stwierdził w Debacie Dnia poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. - Trochę tego było za dużo - przyznał poseł KO Paweł Kowal.

Data publikacji: 11-06-2021

Abp Gądecki podziękował premierowi za złagodzenie restrykcji

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzję o złagodzeniu obostrzeń dotyczących liczby wiernych w kościołach i w innych miejscach kultu. Rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak, skomentował luzowanie obostrzeń w kościołach jako krok w dobrą stronę.

Data publikacji: 11-06-2021

Dworczyk: ponad 9 mln osób w pełni zaszczepionych

Przekroczyliśmy dziś liczbę 9 mln osób w pełni zaszczepionych – poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

Data publikacji: 11-06-2021

Krzyk Bartosza Bieleni dla Białorusi w Parlamencie Europejskim

Krzyk Bartosza Bieleni dla Białorusi w Parlamencie Europejskim Parlament Europejski przyznał w środę nowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Publiczności LUX. Zwycięzcą został "Kolektyw" Alexandra Nanaua. Drugie miejsce zajął film "Boże Ciało" Jana Komasy. Odbierający wyróżnienie w imieniu reżysera aktor Bartosz Bielenia swoje przemówienie poświęcił sytuacji na Białorusi. Zakończył je krzykiem, nawiązując do codziennych protestów Jany Shostak przed Przedstawicielstwem Unii Europejskiej w Warszawie.

Data publikacji: 11-06-2021

"Zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej". Maria Peszek wraca z nowym singlem i pisze do "przyjaciół LGBT"

"Zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej". Maria Peszek wraca z nowym singlem i pisze do "przyjaciół LGBT" "Zostało nas kilka tysięcy górskich goryli we mgle, zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej, lgbt lgbt" - śpiewa Maria Peszek w nowym singlu "Virunga". Utworowi, który zapowiada nowy album artystki, towarzyszy list do "przyjaciół LGBT", w którym pisze, że "Virunga" jest dla nich. 

Data publikacji: 11-06-2021