Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.


Inne artykuły

W sali z chorym na COVID-19 wirus utrzymuje się nawet mimo częstego wietrzenia

W pomieszczeniach, w których przebywa osoba z COVID-19, cząsteczki koronawirusa utrzymują się nawet mimo częstego wietrzenia. Tak wynika z badania, które hiszpańscy wirusolodzy przeprowadzili w pomieszczeniach szpitalnych, w których stworzono warunki zbliżone do tych, w jakich przebywają chorzy na COVID-19.

Data publikacji: 26-10-2020

Ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2. Jak rozwija się koronawirus?

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - mówił dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 26-10-2020

Protesty w kościołach. Episkopat zabrał głos

Stanowisko Kościoła katolickiego na temat prawa do życia jest niezmienne; proszę o wyrażanie swoich poglądów z poszanowaniem godności każdego człowieka - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki.

Data publikacji: 26-10-2020

Kwarantanna po spotkaniu z zakażonym prezydentem? "Nie ma najmniejszego sensu"

Jeżeli wszystkie osoby podczas piątkowego spotkania z prezydentem w momencie kontaktu z nim miały nałożone maseczki i on sam także, to ryzyko zakażenia jest minimalne i nie ma sensu takich osób wysyłać na kwarantannę - uważa lekarka i pełnomocnik Dyrekcji Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ds. COVID-19 Agnieszka Szarowska.

Data publikacji: 26-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 25 października

Ponad 11 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce, a o tysiąc więcej w Czechach. Pandemia koronawirusa dotyka także Włochy, gdzie władze zdecydowały m.in. o skróceniu czasu otwarcia barów i restauracji, a także zamknięciu kin oraz teatrów. Infekcję SARS-CoV-2 wykryto u szefa MON Mariusza Błaszczaka, a także prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Data publikacji: 26-10-2020