Epidemiolog i biochemiczka żądają zniesienia obostrzeń. "85 proc. ludzi jest odpornych"

Specjalista mikrobiologii i epidemiologii zakażeń prof. Sucharit Bhakdi z Moguncji oraz biochemiczka prof. Karina Reiss z Kilonii żądają natychmiastowego zniesienia wszystkich obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. Niemieccy naukowcy przekonują, że koronawirus nie jest bardziej niebezpieczny niż wirusy grypy.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 13 października

Ponad 5 tys. nowych przypadków koronawirusa, kolejnych 63 zmarłych i rekordowa liczba 421 pacjentów pod respiratorami - to wtorkowy bilans pandemii w Polsce. Na kwarantannę trafił premier Mateusz Morawiecki, który w piątek miał kontakt z osobą, u której wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Według nieoficjalnych informacji były minister zdrowia trafił do szpitala, ma mieć widoczne objawy COVID-19.

Data publikacji: 14-10-2020

Podano wynik testu na koronawirusa u premiera

Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, szef rządu pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych. Wcześniej premier podał, że w związku z kontaktem z zakażonym koronawirusem funkcjonariuszem SOP przebywa na kwarantannie.

Data publikacji: 14-10-2020

"Jakby ktoś strzelił mi w twarz". Lekarze komentują słowa Sasina o "nieangażowaniu się"

- Jest mi przykro, jako człowiekowi i lekarzowi, który codziennie poświęca się, aby ratować życie Polek i Polaków - mówił w programie Debata Dnia lekarz Bartosz Fiałek, który komentował wtorkową wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina o medykach. Natomiast zdaniem pediatry Michała Cieślaka, opinia wiceszefa rządu była kolokwialna, nieprecyzyjna i troszkę złośliwa.

Data publikacji: 14-10-2020

Robert Makłowicz – krytyk kulinarny z podróżniczym zacięciem. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Robert Makłowicz jest polskim dziennikarzem, krytykiem kulinarnym, publicystą oraz podróżnikiem. Największą popularność przyniosły mu programy „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i „Makłowicz w podróży”, w których opowiadał o kulinarnych zwyczaj...

Data publikacji: 14-10-2020

Mroczny Rycerz powstaje (2012) - zwieńczenie świetnej trylogii

"Mroczny Rycerz powstaje" to film nakręcony w 2012 roku, którjest zwieńczeniem doskonałej trylogii o Batmanie. Superbohater zniknął na kilka lat i nic nie zapowiada jego powrotu. Człowiek nietoperz nie może jednak obojętnie przyglądać się chaosowi, który ponownie opanował Gotham. ...

Data publikacji: 14-10-2020