Fałszywie pozytywne testy na koronawirusa? Część z nich wykrywa martwy patogen

Testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są tak czułe, że część z nich może być fałszywie pozytywna. Wynika to z tego, że wykrywane są fragmenty martwego już patogenu albo niezdolnego do rozmnażania się, czyli nieaktywnej infekcji - zwracają uwagę brytyjscy specjaliści.


Inne artykuły

Czarnek: ruch Trzaskowskiego utonął w Wiśle razem z fekaliami

- Dziś mamy wyścigi: ruch Rafała Trzaskowskiego, ruch Szymona Hołowni. To są wyścigi o panowanie na opozycji - ocenił w Debacie Dnia poseł PiS Przemysław Czarnek. Jak powiedział, ruch Trzaskowskiego utonął w Wiśle razem z fekaliami.

Data publikacji: 08-09-2020

Śnięte ryby nad Wisłą k. Łomianek. Sprawę zbada WIOŚ

W poniedziałek znaleziono ok. 10 kg śniętych ryb nad Wisłą w miejscowości Burakowo niedaleko Łomianek. Sprawą zajmie się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

Data publikacji: 08-09-2020

Morawiecki: dzięki rządowi Polska jest w lepszej sytuacji niż inne kraje

Dzięki szybkiej reakcji rządu i pakietom pomocowym po wybuchu epidemii Polska jest w lepszej sytuacji niż inne kraje - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek podczas ABSL FDI forum Crisis Boosting Investments w Warszawie.

Data publikacji: 08-09-2020

Michele Morrone – filmowy Don Massimo Torricelli z „365 dni”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Michele Morrone jest włoskim aktorem, piosenkarzem oraz modelem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą głównej roli Don Massima Torricelliego w ekranizacji powieści „365 dni” autorstwa Blanki Lipińskiej. Film z jego udziałem stał się jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji...

Data publikacji: 08-09-2020

Rozłąka – oczy całego świata skupione są na nich

Kosmos od wieków budzi naszą ciekawość i chęć zrozumienia odwiecznych zasad rządzących wszechświatem. Dopiero jednak w XX wieku udało nam się opuścić Ziemię i odkryć choć kawałek kosmosu, który jest nam najbliższy. Być może w przyszłości uda nam się wyruszyć na Marsa… O takiej z...

Data publikacji: 08-09-2020