Fatalny wynik lidera Ludowców na wsi

3 proc. głosów na wsi uzyskał kandydat Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz - wynika z sondażu Ipsos. Wśród rolników lider Ludowców zajął trzecie miejsce ex aequo z Szymonem Hołownią. W obu grupach wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda.


Inne artykuły

Wspólnie mają niewiele ponad 1 proc. Kto poparł kandydatów spoza "głównej szóstki"?

Jest ich pięciu, a razem zebrali 1,3 proc. głosów w wyborach. Jakubiak, Piotrowski, Tanajno, Witkowski i Żółtek mają jednak swój elektorat i odebrali wyborców liczącym się ugrupowaniom. Poparli ich przede wszystkim mężczyźni, a elektorat jednego z nich w niemal połowie składa się z najmłodszych wyborców.

Data publikacji: 29-06-2020

Głosowanie korespondencyjne za granicą w II turze. Do kiedy można się zgłosić

Jeśli nie byłeś ujęty w spisie wyborców u konsula przed I turą, a chcesz głosować korespondencyjnie za granicą w II turze, możesz dopisać się do spisu do 29 czerwca 2020 r. do godziny 24:00 - poinformowało wieczorem na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W drugiej turze wyborów - 12 lipca - zmierzą się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 29-06-2020

Dorota Wellman opowiedziała o hejcie, jakiego doświadcza

Dorota Wellman jest jedną z bardziej lubianych dziennikarek w Polsce. Wszyscy doskonale znają ją z duetu Wellman-Prokop, który rano rozbawia widzów „Dzień Dobry TVN”. Ale nawet Dorota Wellman mierzy się z hejtem w swoją stronę. Zdecydowała się o tym opowiedzieć w najnowszym...

Data publikacji: 29-06-2020

Footloose – remake ogromnego hitu

Wśród setek kinowych produkcji bez problemu możemy wskazać dziesiątki takich, które przez lata uzyskały status kultowych. Niektóre z nich doczekały się nawet kolejnych części czy remake’ów. Jednym z takich filmów jest „Footloose”, który doc...

Data publikacji: 29-06-2020

O rozdrapywaniu ran, liczbach i podróży w przeszłość. Książkowe rekomendacje w "#Xięgarnizdomu"

O rozdrapywaniu ran, liczbach i podróży w przeszłość. Książkowe rekomendacje w "#Xięgarnizdomu" W najnowszym wydaniu "#Xięgarnizdomu" Filip Łobodziński, Michał Rusinek i Agata Passent opowiadają o trzech różnych książkach. Od nagrodzonego reportażu, przez zapiski z dziennika, po pozycję dotyczącą statystyki, która odpowiada na pytanie, "ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?".

Data publikacji: 29-06-2020