Gąsiory. Rozpędzony bus potrącił policjanta. Padły strzały, auto dachowało

Policję poinformowano, że drogami powiatu radzyńskiego z dużą prędkością jedzie dostawczy bus z uszkodzonym światłem. Mundurowi postanowili go zatrzymać, lecz kierowca nie zaprzestał jazdy. Zorganizowali więc blokadę - tam szofer potrącił policjanta. Funkcjonariusze przestrzelili oponę pojazdu, po czym auto dachowało. 34-letni kierujący był trzeźwy.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 12 września

Niedziela to kolejny dzień, kiedy zakażeń jest o połowę więcej niż tydzień wcześniej. By radzić sobie z możliwą kolejną falą koronawirusa, Stany Zjednoczone planują szczepienia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Preparat może być zatwierdzony już niedługo. Wielka Brytania podaje w wątpliwość sens paszportów covidowych.

Data publikacji: 13-09-2021

Partia Republikańska wybrała prezesa. Został nim Adam Bielan

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Adam Bielan, a funkcję przewodniczącego Rady Krajowej delegaci powierzyli Karolowi Rabendzie.

Data publikacji: 13-09-2021

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Relacja na żywo z gali wręczenia nagród

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Relacja na żywo z gali wręczenia nagród 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji przechodzi do historii. Na wyspie Lido w sobotni wieczór rozdane zostały nagrody. Złotego Lwa zdobyła Audrey Diwan za film "Zdarzenie". Wielką Nagrodą Jury doceniono Paola Sorrentino za film "To była ręka Boga". Polski film "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego bez nagród w Konkursie Głównym. Film został doceniony w piątek nagrodą niezależnych krytyków Bisato D’Oro 2021.

Data publikacji: 13-09-2021

Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Złoty Lew dla francuskiego filmu "Zdarzenie" w reżyserii Audrey Diwan

Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Złoty Lew dla francuskiego filmu "Zdarzenie" w reżyserii Audrey Diwan Złotego Lwa 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odebrała Francuzka Audrey Diwan za film "Zdarzenie". Drugi co do ważności laur - Wielka Nagroda Jury - trafił do włoskiego mistrza Paola Sorrentino za "To była ręka Boga". Najlepszą aktorką tegorocznej edycji została Penelope Cruz, a aktorem - John Arcilla. Srebrnego Lwa za reżyserię odebrała Jane Campion, a za scenariusz Maggie Gyllenhaal.

Data publikacji: 13-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 13-09-2021