Granica polsko-białoruska. Nowe nagranie i krzyki migrantów

Niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan opublikował w nocy nagranie, które pokazuje incydent na polsko-białoruskiej granicy. - Białoruscy żołnierze pchają migrantów na płot, ktoś używa gazu. Polscy i białoruscy żołnierze krzyczą na siebie. Mnóstwo krzyku - napisał w poniedziałek późnym wieczorem na Twitterze.


Inne artykuły

Pisarz Wilbur Smith nie żyje

Pisarz Wilbur Smith nie żyje Wilbur Smith nie żyje. Autor popularnych książek przygodowych i historycznych zmarł w wieku 88 lat - przekazała rodzina pisarza. Jego powieści osiągały w RPA rekordowe nakłady. Były także bardzo popularne w krajach anglosaskich.

Data publikacji: 16-11-2021

Piotr Jacoń o swojej książce "My, trans"

Piotr Jacoń o swojej książce "My, trans" Dziennikarz Piotr Jacoń na antenie TVN24 opowiedział o swojej książce "My, trans". Tłumaczył, że transpłciowość to "niezgodność ciała i duszy, która nie jest taka oczywista, jaka się wydaje". - To nie kwestia seksualności, tylko tożsamości płciowej - mówił. Zwracał przy tym uwagę, że ważne jest, aby w tej kwestii "mieć świadomość, jak mało się wie, a nie udawać, że się wie".

Data publikacji: 16-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 16-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 16-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 16-11-2021