Interwencje strażaków po burzach w całej Polsce. W nocy spodziewane są nawałnice

Ponad tysiąc interwencji strażaków w całej Polsce. Dotyczyły głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i usuwaniu połamanych konarów drzew. W nocy spodziewane są burze z gradem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej sprawie alert. Zaleca znalezienie bezpiecznego schronienia. W Świętokrzyskiem spodziewane są nawałnice, w dwóch woj. ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 20 czerwca

W Polsce na COVID-19 zachorowało do tej pory 31 620 osób, zmarło 1346 zakażonych, a wyzdrowiało 16 181 chorych. Na świecie pandemia koronawirusa pochłonęła do tej pory ponad 460 tys. istnień, a zachorowało 8,6 mln osób. Niektóre kraje wycofują się ze znoszenia obostrzeń. Bułgaria poinformowała, że z powodu wzrostu liczby nowych zakażeń odwołuje przyjazd pierwszych zagranicznych turystów.

Data publikacji: 21-06-2020

Nowy lek na COVID-19 w kieleckim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczęto podawanie chorym na COVID-19 nowego leku przeciwwirusowego o nazwie Remdesivir. - Lek blokuje polimerazę RNA i jest aktywny wobec takich wirusów, jak: Ebola, Lassa, Nipah, RSV, a także wobec koronawirusów - powiedziała dr Dorota Zarębska-Michaluk z kieleckiego szpitala.

Data publikacji: 21-06-2020

Kamil Durczok ma poważne problemy ze zdrowiem

Kamil Durczok to dziennikarz, o którym co i rusz robi się głośno w mediach. Wszystko za sprawą różnych jego wybryków. Kiedyś był uwielbianym przez wielu dziennikarzem, ale jeszcze za czasów TVP zdiagnozowano u niego nowotwór. Po wielu zmaganiach udało mu się go pok...

Data publikacji: 21-06-2020

Flicka – nastolatka i jej mustang

Zwierzęta przez wielu uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Nie ma w tym nic dziwnego – między ludźmi i ich pupilami często wywiązuje się specyficzna więź, której nie sposób porównać z żadną inną. Nic więc dziwnego, że dość często jest ona tematem film&oac...

Data publikacji: 21-06-2020

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł w piątek w Los Angeles, gdzie mieszkał od 1993 roku. Jak informuje kataloński dziennik "La Vanguardia", 55-letni autor "Cienia wiatru" od dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Data publikacji: 21-06-2020