Izrael. Naukowcy odizolują się na pustyni. Będą symulować, że są na Marsie

Grupa sześciu naukowców z Izraela i Austrii celowo odizoluje się na pustyni Negew, na południu Izraela. Obszar ten przypomina powierzchnię Marsa, a celem eksperymentu jest symulowanie pobytu na tej planecie i testowanie możliwych schematów pracy i życia.


Inne artykuły

Lego zapowiada walkę ze stereotypami. "Pracujemy nad tym, aby Lego było bardziej integracyjne"

Firma Lego będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja zapadła po ujawnieniu wyników badań pokazujących szkodliwe uprzedzenia związane z przedmiotami dla najmłodszych. Wśród ankietowanych były także dzieci z Polski.

Data publikacji: 12-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 11 października

O wznoszeniu się czwartej fali zachorowań na COVID-19 w Polsce świadczą dzisiejsze statystyki: mamy 30 proc. więcej nowych przypadków niż w ubiegły poniedziałek. Coraz częściej chorujemy też na grypę, przed czym już wcześniej ostrzegali eksperci. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że rosyjska szczepionka Sputnik V mogła powstać w oparciu o informacje wykradzione przez rosyjski wywiad z AstraZeneki.

Data publikacji: 12-10-2021

Miękowo: auto zderzyło się z szynobusem

W poniedziałek wieczorem na przejeździe kolejowym w miejscowości Miękowo (woj. wielkopolskie) auto zderzyło się z szynobusem. Ranne zostały dwie osoby. Zablokowana jest linia kolejowa między Poznaniem a Wągrowcem.

Data publikacji: 12-10-2021

Błażej Poboży o demonstracji: obrzydliwa prowokacja Donalda Tuska

Jako absolutnie obrzydliwą prowokację Donalda Tuska opisał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży decyzję o ustaleniu czasu i miejsca niedzielnej prounijnej manifestacji w Warszawie. - Wybrał najbardziej konfrontacyjny termin - dodał Poboży.

Data publikacji: 12-10-2021

Projektant Olivier Rousteing pokazał zdjęcie w bandażach. Ujawnił, że rok temu miał wypadek

Projektant Olivier Rousteing pokazał zdjęcie w bandażach. Ujawnił, że rok temu miał wypadek Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny domu mody Balmain, ujawnił, że został ranny w wypadku w swoim domu w zeszłym roku. Na Instagramie pokazał swoje zdjęcie w opatrunkach i bandażach. "Dokładnie rok temu wybuchł kominek w moim domu" – napisał.

Data publikacji: 12-10-2021