Jad pszczeli lekarstwem na raka piersi? Naukowcy nie mają wątpliwości

W warunkach laboratoryjnych zawarta w jadzie pszczelim melityna zabija komórki nowotworu złośliwego piersi - twierdzą naukowcy z Instytutu Badań Medycznych Harryego Perkinsa w Australii Zachodniej. Lekarze przyznają, że choć wyniki napawają optymizmem, to do stosowania specyfiku w normalnej terapii droga jest daleka.


Inne artykuły

Jezioro Głębokie znika. Nie do końca wiadomo dlaczego

Jezioro Głębokie w województwie lubuskim znika w oczach. Jedno z najpopularniejszych jezior w tym regionie jest coraz płytsze. Zbudowany kilka lat temu pomost wygląda niedorzecznie, bo dziś stoi na plaży, a nie nad wodą. Jeszcze miesiąc temu na pomoście zaznaczono, że poziom wody to dziesięć centymetrów.

Data publikacji: 03-09-2020

Polityk Konfederacji mówi o setkach przypadków zmiany płci dzieci "po pigułkach". Nie zna żadnego

- Działania Rzecznika Praw Dziecka są w pełni uzasadnione, bowiem kwestia zmiany płci dzieci to nie jest jakiś abstrakcyjny wymysł. Takich sytuacji w Europie Zachodniej np. Wielkiej Brytanii są setki, jeśli nie tysiące - stwierdził w Debacie Dnia Michał Wawer z Konfederacji. Dopytywany przez Agnieszkę Gozdyrę nie był w stanie podać jednego przykładu zmiany płci przez dziecko po podaniu pigułki.

Data publikacji: 03-09-2020

Warszawa, Muranów. Koronawirus w szkole podstawowej. Zawieszono zajęcia

Zajęcia w szkole podstawowej na warszawskim Muranowie zostały zawieszone. Powodem jest zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników.

Data publikacji: 03-09-2020

Kate Middleton – księżna Cambridge. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Kate Middleton jest żoną brytyjskiego księcia Wilhelma. Każdy krok i słowo księżnej Cambridge oraz jej rodziny od lat są pilnie śledzone przez media z całego świata. Nic w tym dziwnego – Kate jest matką trojga wnucząt królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Jednak jej życie nie składa...

Data publikacji: 03-09-2020

HBO GO - premiery wrzesień 2020 na platformie

Wolicie oglądać filmy na HBO GO niż na Netflix? Jeśli jesteście ciekawi co będziecie mieli do obejrzenia we wrześniu na HBO GO - proszę bardzo, mamy dla was pełną listę. Jest na niej kilka niespodzianek, których pewnie niektórzy się nie spodziewali. Wśród filmów, kt&oacut...

Data publikacji: 03-09-2020