Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.


Inne artykuły

Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.

Data publikacji: 23-10-2020

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej wróciła na Ziemię

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej ISS powróciła w czwartek rano na Ziemię po trwającej 196 misji na pokładzie stacji - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Data publikacji: 23-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 22 października

Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 - w czwartek odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków, zmarło 168 osób. Ognisko koronawirusa wykryto m.in. w szpitalu dziecięcym w Poznaniu. Sejm zadecydował dziś o uchwaleniu ustawy pomagającą walczyć ze skutkami pandemii. Tymczasem Niemcy wprowadzają nowe ograniczenia dla podróżnych z Polski, a Czechy wprowadziły lockdown.

Data publikacji: 23-10-2020

Rząd zamknie gastronomię, ograniczenia dla młodzieży? Nieoficjalne informacje

Premier ogłosi w piątek całkowite zamknięcie stacjonarnej gastronomii. Od poniedziałku będzie dozwolona tylko sprzedaż na wynos - informują nieoficjalnie wp.pl i Radio Wnet. Wprowadzony ma zostać również zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży bez opieki osoby dorosłej.

Data publikacji: 23-10-2020

7 mln zł na pomnik w dobie pandemii. Decyzja katowickich radnych dzieli społeczeństwo

Na Śląsku rekordowe zakażenia, a Katowice - z funduszu na walkę ze skutkami Covid-19 - chcą wybudować pomnik. Inwestycja ma kosztować ponad siedem milionów złotych. Materiał reportera Wydarzeń Marka Sygacza.

Data publikacji: 23-10-2020