Jakość powietrza a COVID-19. Najnowsze badania

Długotrwała ekspozycja na zawieszone w powietrzu szkodliwe substancje wyraźnie sprzyja ciężkiemu przebiegowi infekcji SARS-CoV2 - wynika z amerykańskiego badania opublikowanego na łamach "The Innovation". Najsilniejszy negatywny wpływ ma dwutlenek azotu.


Inne artykuły

Trzymał zamrożone ciało tygrysa amurskiego. Na świecie żyje ich tylko 600 [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Ciało niezwykle rzadkiego tygrysa amurskiego, największego kota świata, odcięta głowa niedźwiedzia i siedem niedźwiedzich łap - to wszystko znaleziono na posesji kłusownika na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 64-letni mężczyzna trzymał trofea w samochodzie chłodni. Został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Ostrzegamy, drastyczne zdjęcia w treści artykułu.

Data publikacji: 12-10-2020

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zakażenia. Są wyniki badań

Niedobór witaminy D może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdzili to brytyjscy naukowcy z University of Birmingham. Badania pracowników brytyjskiej służby zdrowia wykazały, że 72 proc. osób z zaniżonym poziomem wit. D uzyskało dodatni wynik testu na przeciwciała koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. U osób z jej prawidłowym poziomem był to wynik na poziomie 51 proc.

Data publikacji: 12-10-2020

Wiceminister Janusz Kowalski zakażony koronawirusem

Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa. Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami. Choroba nie wybiera - poinformował na Twitterze wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

Data publikacji: 12-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia, niedziela 11 października

W niedzielę poinformowano o niemal 4,2 tys. nowych przypadkach koronawirusa. To o ponad 1 tys. mniej niż w sobotę. Wśród zakażonych jest wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. W Nysie w karetce zmarł pacjent, dla którego nie było miejsca w szpitalu. Tymczasem prezydent USA Donald Trump poinformował, że pokonał tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa.

Data publikacji: 12-10-2020

Polska zremisowała z Włochami. Błysnął Moder i Walukiewicz

Polska zremisowała z Włochami 0:0 w meczu grupy 1 Dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Gdańsku. Po trzech kolejkach biało-czerwoni mają cztery punkty.

Data publikacji: 12-10-2020