"Jeśli czytasz w wypracowaniach te same frazeologizmy, to zaczynasz mieć wrażenie, że to są frazesy"

"Jeśli czytasz w wypracowaniach te same frazeologizmy, to zaczynasz mieć wrażenie, że to są frazesy" Czy mądra książka to zawsze musi być trudna książka? Jak kształtować gust najmłodszych czytelników? Co wpływa na to, że książka dla najmłodszych jest ciekawa? Między innymi na te pytania próbował odpowiedzieć w "Xięgarni" Jerzy Sosnowski, pisarz i nauczyciel, oraz uczniowie szkół podstawowych.


Inne artykuły

"Nie wiedzieliśmy, czy Narodowe Czytanie się odbędzie". W tym roku "Balladyna", wiadomo już, co w przyszłym

"Nie wiedzieliśmy, czy Narodowe Czytanie się odbędzie". W tym roku "Balladyna", wiadomo już, co w przyszłym W sobotę w Ogrodzie Saskim w Warszawie para prezydencka zainaugurowała 9. edycję Narodowego Czytania. W tym roku "Balladynę" Juliusza Słowackiego czytano w rekordowej liczbie 3200 miejsc. Prezydent Andrzej Duda mówił, że dzieło Juliusza Słowackiego "jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy". Ogłosił też, że lekturą czytaną w ramach przyszłorocznej edycji będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Data publikacji: 06-09-2020

Jacek Sasin dostanie superresort? Nowe ustalenia

Resort aktywów państwowych połączony z Ministerstwem Infrastruktury? Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej" jest to jeden z możliwych wariantów zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Powstały superresort pod wodzą Jacka Sasina byłby odpowiedzialny za rządowe inwestycje - czytamy.

Data publikacji: 06-09-2020

Rafał Trzaskowski: Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę

"Na moje barki spadła odpowiedzialność sprzątania po wielu błędach i zaniechaniach poprzedników" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapewnił, że woda w Warszawie jest bezpieczna.

Data publikacji: 06-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 06-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 06-09-2020