Kolczak zbrojny. Groźny pająk w Polsce. Dlaczego trzeba uważać?

Kolczak zbrojny to niebezpieczny pająk, którego zaobserwowano na Dolnym Śląsku. Zazwyczaj pająki występujące w Polsce nie są groźne, ale kolczak zbrojny należy do niewielu wyjątków. Jego ugryzienie może doprowadzić do zatrucia. Lepiej na niego uważać.


Inne artykuły

Powstała eksperymentalna szczepionka przeciwko reumatoidalnemu zapaleniu stawów

Naukowcy z Uniwersytetu w Toledo opracowali eksperymentalną szczepionkę, mającą zapobiegać reumatoidalnemu zapaleniu stawów, bolesnej chorobie autoimmunologicznej, której obecnie nie daje sie wyleczyć - informuje pismo Proceedings of the National Academy of Sciences.

Data publikacji: 08-10-2021

Naukowcy znaleźli białko odpowiedzialne za wspomnienia. "Klucz do zrozumienia pamięci"

Naukowcy z Cambridge University ogłosili, że prawdopodobnie istnieje białko odpowiedzialne za możliwość wymazywania wspomnień i modyfikowania pamięci. Przeprowadzone na zwierzętach badania wskazują ich zdaniem, że może ono służyć jako marker mózgowy dotyczący zmiany lub zapomnienia przeżyć emocjonalnych. Technologia może okazać się przełomem w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

Data publikacji: 08-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 7 października

Liczba nowych przypadków zakażeń wciąż rośnie. W czwartek resort zdrowia przekazał, że ostatniej doby na COVID-19 zachorowało 2007 osób. To drugi dzień, w którym liczba nowych przypadków przekroczyła 2 tys. Zmarło 29 pacjentów. Pojawiły się eksperymentalne pigułki przeciw COVID-19, a kolejny kraj wstrzymał podawanie preparatu Moderna mężczyznom poniżej 30 roku życia. Raport Dnia.

Data publikacji: 08-10-2021

Zakaz handlu w niedziele. Opozycja chce, by za ladą mogli wtedy stać studenci i seniorzy

Studenci i seniorzy mogliby pracować w sklepach w niedziele - przewiduje poprawka senatorów opozycji do nowelizacji ustawy o zakazie handlu. Inna złożona korekta dotyczy poszerzenia katalogu osób, które mogłyby zastąpić właściciela placówki handlowej i stanąć za ladą w niedzielę. Propozycja zmian w przepisach wróciła do senackich komisji.

Data publikacji: 08-10-2021

Maciej Wąsik: uchodźcy, którzy zwrócą się o pomoc, dostają ją

Wszyscy uchodźcy, którzy zwrócą się do Polski o pomoc, taką pomoc dostają - zapewniał w czwartek w Senacie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odnosząc się do uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Dodał, że regulacja ta ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo polskiej granicy.

Data publikacji: 08-10-2021