Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 9 września

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek 510 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 6 zgonów. Wśród zachorowań dominują trzy województwa - lubelskie, podlaskie i podkarpackie, które mają najmniejszy wskaźnik wyszczepień. W woj. warmińsko-mazurskim 230 dzieci jest na kwarantannie z powodu zakażonego niezaszczepionego personelu.


Inne artykuły

Senat: wzrost nakładów na zdrowie do 7,2 proc. PKB i bez dodatkowej ochrony personelu szczepiącego

Senat opowiedział się za wykreśleniem przyjętych przez Sejm przepisów, które przewidują dodatkową ochronę prawna personelu wykonującego testy na koronawirusa i szczepienia przeciw COVID-19. Senatorowie uznali, że wystarczą dotychczasowe przepisy. Jednocześnie izba wyższa niemal jednogłośnie opowiedziała się za podniesieniem nakładów na ochronę zdrowia do 7,2 proc. PKB w ciągu czterech lat.

Data publikacji: 10-09-2021

Zgoda Senatu na podwyżki dla najważniejszych osób w państwie

Z drobnymi poprawkami przyjął w czwartek Senat nowelę ustawy o podwyżkach dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Projekt uchwalony przez Sejm 11 sierpnia zakłada m.in. wzrost o 40 proc. wynagrodzenia prezydenta, zwiększenie wysokości diet dla radnych o 60 proc. i podwyższenie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Data publikacji: 10-09-2021

Faktury za fikcyjne usługi. PAP: śledztwo dotyczy także gitarzysty Lady Pank

Faktury za fikcyjne usługi. PAP: śledztwo dotyczy także gitarzysty Lady Pank Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko 48-latkowi zarządzającemu agencją eventową. Jest on podejrzany o popełnienie tak zwanej zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 miliona złotych - poinformował w środę Marcin Saduś, rzecznik prasowy prokuratury regionalnej.

Data publikacji: 10-09-2021

Kylie Jenner potwierdziła ciążę. Spodziewa się drugiego dziecka z Travisem Scottem

Kylie Jenner potwierdziła ciążę. Spodziewa się drugiego dziecka z Travisem Scottem Kylie Jenner, amerykańska modelka i celebrytka, poinformowała na Instagramie, że spodziewa się drugiego dziecka. Jego ojcem jest długoletni partner Jenner - raper Travis Scott. Oboje są już rodzicami trzyletniej Stormi Webster.

Data publikacji: 10-09-2021

Echa słów Sławomira Nitrasa o "opiłowaniu katolików". "Najbardziej wściekły był Tusk"

Sławomira Nitrasa czekają konsekwencje. Może pomarzyć o szefowaniu regionu zachodniopomorskiego - wynika nieoficjalnych z informacji polityka PO.

Data publikacji: 10-09-2021