Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 21 listopada

Niedziela to w Polsce niemal 19 tys. nowych zakażeń, co oznacza wzrost o 5 tys. tydzień do tygodnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał założenia nowej ustawy, która ma wprowadzić możliwość sprawdzenia bezpieczeństwa sanitarnego pracowników przez pracodawców. Przeciw podobnym prawom walczą protestujący w Europie. Czasem - jak w Holandii czy Włoszech, starcia przybierają brutalny obrót.


Inne artykuły

Trzecia dawka szczepionki. Prof. Marczyńska: możliwe podanie wcześniej niż po pół roku

Najprawdopodobniej umożliwione zostanie podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 wcześniej niż po pół roku od szczepienia podstawowego - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska po niedzielnym spotkaniu Rady Medycznej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Data publikacji: 22-11-2021

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na granicy. "Działamy bez przerwy"

W sprawie kryzysu na granicy działamy bez przerwy i we wszystkich możliwych obszarach, bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia. I tak będzie aż do pomyślnego rozwiązania sytuacji - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, który w pobliżu polsko-białoruskiej granicy uczestniczył w specjalnej naradzie.

Data publikacji: 22-11-2021

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny"

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny" Tysiące godzin niepublikowanych dotąd nagrań Davida Bowiego posłużyły Brettowi Morgenowi do stworzenia filmu. Projekt trzymany dotąd w ścisłej tajemnicy jest właśnie finalizowany - dowiedział się portal Variety.

Data publikacji: 22-11-2021

"Przepraszamy, kończymy koncert". Śmierć w rytmie muzyki

"Przepraszamy, kończymy koncert". Śmierć w rytmie muzyki Siódma rano. Dla fanów zaczyna się walka o najlepsze miejsce pod sceną. Czekają przed bramą kilkanaście godzin, często bez jedzenia czy wody. Czasem w upale. Kiedy później rozpoczyna się koncert, zmęczenie, odwodnienie, dezorientacja dają o sobie znać. Dodajmy do tego panikę. Tak prawdopodobnie wyglądał dzień wielu uczestników festiwalu Astroworld.

Data publikacji: 22-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 22-11-2021