Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 6 czerwca

Ponad 300 nowych przypadków koronawirusa i 13 zgonów - to niedzielny bilans epidemii w Polsce. Dziś zaczęły obowiązywać nowe, poluzowane zasady epidemiczne. Wśród zmian m.in. wyższy limit osób na imprezach, zgromadzeniach oraz w transporcie zbiorowym. Włoscy eksperci przestrzegają, by nie pić alkoholu przez miesiąc w związku ze szczepieniem.


Inne artykuły

Zmarł Roman Nehrebecki. Był pierwowzorem jednego z bohaterów kreskówki o Bolku i Lolku

Zmarł Roman Nehrebecki. Był pierwowzorem jednego z bohaterów kreskówki o Bolku i Lolku W piątek wieczorem w Bielsku-Białej po ciężkiej chorobie zmarł Roman Nehrebecki. Przedsiębiorca, producent filmowy i polityk był pierwowzorem postaci Lolka z popularnego rysunkowego serialu o przygodach Bolka i Lolka. O śmierci Nehrebeckiego poinformowała rodzina. Miał 69 lat, pozostawił żonę, córki i wnuki.

Data publikacji: 07-06-2021

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24 Podczas sobotniej gali finałowej w kinie Kijów ogłoszono laureatów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Międzynarodowe jury przyznało nagrody najlepszym filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym. Nagrodę publiczności otrzymał film "Polański, Horowitz. Hometown", którego twórcami są Anna Kokoszka-Romer i reporter TVN24 Mateusz Kudła.

Data publikacji: 07-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 07-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 07-06-2021

Odkrycie archeologa amatora zmienia spojrzenie na historię

Przypadkowe odkrycie archeologa amatora zadziwiło badaczy. Hamish Fenton odnalazł w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig płaskorzeźby przedstawiające jelenie. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Naukowcy są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na Wyspach.

Data publikacji: 07-06-2021