Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 22 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 20 tys. 619 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano 476 nowych przypadków. Zmarły łącznie 982 osoby, a 8731 wyzdrowiało. Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników.


Inne artykuły

90. urodziny mamy premiera Morawieckiego. "Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce"

Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku informując o 90. urodzinach swojej mamy - Jadwigi Morawieckiej. Dodał, że życie jego mamy zawsze było trudne i czymś niezwykłym jest to, że potrafiła w nim stworzyć tyle dobra, piękna i nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Data publikacji: 23-05-2020

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" wysłała plakaty parafiom. Pomysł poparł prymas Polski

Do proboszczów wszystkich polskich parafii rzymskokatolickich i greckokatolickich wysłano plakaty Inicjatywy Zranieni w Kościele - poinformowali jej autorzy. Prymas Polski abp. Wojciecha Polaka zachęcał do ich wywieszania przed kościołami. Prymas przypominał też księżom, że należy informować wiernych o możliwości kontaktu z telefonem wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Data publikacji: 23-05-2020

Sia w zeszłym roku adoptowała dwóch chłopców. Ich wiek jest sporym zaskoczeniem

Sia to znana na świecie wokalistka i autorka tekstów. To ona odpowiadała za jedne z największych hitów takich gwiazd jak Rihanna, Pink czy Beyonce. Jednocześnie robi wielką furorę w świecie muzyki swoim własnym głosem i kompozycjami. O jej karierze można dowiedzieć się wiele, ale gwiaz...

Data publikacji: 23-05-2020

„Batwoman” - Ruby Rose rezygnuje z roli w serialu!

Serial „Batwoman” od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Wielu fanów uważało, że historia o żeńskiej wersji Batmana nie okaże się sukcesem. Te przypuszczenia wkrótce znalazły potwierdzenie w niezbyt pochlebnych recenzjach serialu. Co więcej, ekipa filmowa wciąż napotykała...

Data publikacji: 23-05-2020

Szef Trójki: miałem informacje, że coś jest nie tak z Listą Przebojów. Nie chciał powiedzieć, od kogo

Szef Trójki: miałem informacje, że coś jest nie tak z Listą Przebojów. Nie chciał powiedzieć, od kogo Dostałem informację, że coś jest z tym notowaniem. Zdecydowałem, że to notowanie najlepiej będzie unieważnić i dojść do prawdy, co tak naprawdę się stało - mówił na czwartkowej Komisji Kultury i Środków Przekazu w Senacie dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski. - Marek Niedźwiecki i Bartek Gil są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? - pytał dyrektora rozgłośni Ernest Zozuń, przedstawiciel związku zawodowego dziennikarzy Trójki.

Data publikacji: 23-05-2020