Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 13 września

W poniedziałek poinformowano o 269 nowych przypadkach koronawirusa. Oznacza to wzrost o 47 proc. w ciągu tygodnia. Wkrótce może być jednak jeszcze gorzej. Według naukowców w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się nawet 50 tys. zakażeń i 300 zgonów dziennie. Na walkę z czwartą falą pandemii przygotowuje się Izrael, który jeszcze niedawno był liderem w światowym wyścigu w walce z COVID-19.


Inne artykuły

Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra z nagrodą ShEO Awards 2021 w kategorii "Gwiazda mediów"

Agnieszka Gozdyra, dziennikarska i gospodyni programu Debata Dnia, otrzymała nagrodę ShEO Awards 2021 w kategorii Gwiazda mediów. Konkurs zorganizował tygodnik Wprost.

Data publikacji: 14-09-2021

Były ksiądz Jacek M. skazany na rok prac społecznych za nawoływanie do nienawiści

Były ksiądz Jacek M. został w poniedziałek skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na rok prac społecznych za nawoływanie do nienawiści. Chodzi o jego przemówienie z okazji święta niepodległości w 2017 roku.

Data publikacji: 14-09-2021

Nagroda imienia Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż. Zwycięzcy

Nagroda imienia Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż. Zwycięzcy Laureatką Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za 2020 roku została Jessica Bruder, autorka książki "Nomadland. W drodze za pracą". Jury doceniło również tłumaczkę tej książki, Martynę Tomczak, która otrzymała nagrodę za przekład. W finale tej edycji konkursu znalazły się same kobiety.

Data publikacji: 14-09-2021

Łuk Triumfalny w Paryżu owijany plastikiem. Instalacja projektu zmarłego artysty Christo

Łuk Triumfalny w Paryżu owijany plastikiem. Instalacja projektu zmarłego artysty Christo Niecodzienny widok ukazał się paryżanom i turystom, spacerującymw niedzielę po Polach Elizejskich we francuskiej stolicy. Kilkunastu pracowników przystąpiło do owijania Łuku Triumfalnego srebrno-niebieską folią polipropylenową.

Data publikacji: 14-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 14-09-2021