Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 20 listopada

23 414 nowych zakażeń odnotowano w Polsce w sobotę. Zmarły 382 kolejne osoby. Dramatyczna sytuacja epidemiczna jest na Słowacji. Premier poinformował, że brakuje aparatury, a lekarze muszą decydować, który z chorych otrzyma wsparcie. Wprowadzenie obostrzeń epidemicznych spowodowało protesty m.in. w Austrii i Holandii. W Rotterdamie policja strzelała do demonstrantów. Rannych zostało siedem osób.


Inne artykuły

"Gość Wydarzeń". Dominikanin o. Roman Bielecki: upominamy się o godność człowieka

- Teraz upominamy się o godność człowieka, tak samo jak rok temu upominaliśmy się o godność dziecka nienarodzonego - mówił w Gościu Wydarzeń o. Roman Bielecki, dominikanin i redaktor naczelny miesięcznika W drodze. Odniósł się w ten sposób do pomocy migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

Data publikacji: 21-11-2021

Nie żyje Andrzej Urny, były gitarzysta Perfectu i Dżemu

Nie żyje Andrzej Urny, były gitarzysta Perfectu i Dżemu Gitarzysta rockowy, kompozytor i producent muzyczny Andrzej Urny nie żyje - poinformowała żona artysty. W przeszłości Urny był związany między innymi z zespołami Perfect i Dżem. Miał 63 lata.

Data publikacji: 21-11-2021

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny"

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny" Tysiące godzin niepublikowanych dotąd nagrań Davida Bowiego posłużyły Brettowi Morgenowi do stworzenia filmu. Projekt trzymany dotąd w ścisłej tajemnicy jest właśnie finalizowany - dowiedział się portal Variety.

Data publikacji: 21-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 21-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 21-11-2021