Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 4 września

W Polsce wciąż rośnie liczba zakażeń. W sobotę resort zdrowia informował o 389 nowych przypadkach i śmierci siedmiu osób. Liczba przypadków jest wysoka również w Izraelu, którego przedstawiciel ds. walki z pandemią mówi już o czwartej dawce szczepionki. W Turcji z koronawirusa wyzdrowiała 116-latka, zaszczepiona wcześniej jedną dawką Sinovacu.


Inne artykuły

Sąd zdecydował. Odłączają od urządzeń podtrzymujących życie chorą z powikłaniami po COVID-19

Kobieta, która wskutek powikłań po przejściu COVID-19 została sparaliżowana i doznała trwałych uszkodzeń mózgu - może być odłączona od aparatury podtrzymującej życie - orzekł brytyjski sąd. Lekarze argumentowali, że pacjentce zostały miesiące życia i nie można nic więcej dla niej zrobić. Rodzina argumentowała, że takie odłączenie byłoby dla religijnej krewnej równoznaczne z samobójstwem.

Data publikacji: 05-09-2021

"Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego - polski kandydat do Oscara 2022 w kategorii najlepszy film międzynarodowy

"Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego - polski kandydat do Oscara 2022 w kategorii najlepszy film międzynarodowy "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszyfilm międzynarodowy - zdecydowała w piątek komisja oscarowa pod przewodnictwem producentki filmowej Ewy Puszczyńskiej. 

Data publikacji: 05-09-2021

Mastercard Off Camera 2021. Krakowskie święto kina niezależnego dostępne również w Playerze

Mastercard Off Camera 2021. Krakowskie święto kina niezależnego dostępne również w Playerze Mastercard Off Camera 2021 to największe święto kina niezależnego w Polsce. Przez kolejne 10 dni na fanów kina czeka około 100 filmów z najróżniejszych zakątków świata, a będzie można je oglądać w kinach, w plenerze oraz w serwisie Player.

Data publikacji: 05-09-2021

Zbigniew Ziobro o obecności Polski w UE: Nie za wszelką cenę

- Dlaczego jako Polacy mamy się godzić na gorsze traktowanie?! (...) TSUE mówi, że tego, co wolno Niemcom, Holendrom czy Hiszpanom, nie wolno Polakom. To kolonialna mentalność, która nie ma nic wspólnego z prawem - mówi minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 05-09-2021

Przywileje dla zaszczepionych na COVID-19? Polacy oceniają w sondażu

Paszporty covidowe jak we Francji i przywileje dla zaszczepionych? Jak wynika z badania IBRiS, wprowadzenie nowych przepisów covidowych ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników.

Data publikacji: 05-09-2021