Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 17 listopada

Niemal 25 tys. nowych zakażeń w Polsce to dobowy wynik nienotowany od maja. W szpitalach jest ponad 15 tys. pacjentów, w tym 1,3 tys. podłączonych do respiratorów, a wg WHO Europa jest jedynym obszarem, w którym rośnie liczba zgonów. PiS zaproponował w środę prawo pozwalające pracodawcom na kontrolę zaszczepienia pracowników. Rekordowo wysoka jest też liczba samobójstw nastolatków.


Inne artykuły

Pogrzeb Kamila Durczoka w piątek w Katowicach

Pogrzeb zmarłego we wtorek dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się w piątek w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu.

Data publikacji: 18-11-2021

Britney Spears świętuje koniec ubezwłasnowolnienia

Britney Spears świętuje koniec ubezwłasnowolnienia Britney Spears, której ubezwłasnowolnienie zostało zakończone w piątek, nie kryje swojego szczęścia. W poniedziałek opublikowała serię postów na Instagramie, w których wyraziła swoją radość. "Świętuję swoją wolność i moje urodziny przez najbliższe dwa miesiące" - napisała 39-letnia piosenkarka. 

Data publikacji: 18-11-2021

Dron przeleciał nad Pjongjangiem. Łuk, pomniki i wieżowce stolicy na propagandowym nagraniu

Dron przeleciał nad Pjongjangiem. Łuk, pomniki i wieżowce stolicy na propagandowym nagraniu Agencja Reutera opublikowała nagrania z drona pokazujące różne punkty w północnokoreańskim Pjongjangu. Widać na nim wieżowce, monumentalne pomniki przywódców i łuk triumfalny. Nie widać za to prawie ludzi. Propagandowe zdjęcia zostały udostępnione przez północnokoreańską oficjalną rządową agencję KCNA.

Data publikacji: 18-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 18-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 18-11-2021