Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 14 września

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 537 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, zmarło osiem osób. Media donoszą o fiasku programu zachęt do szczepień w szkołach. Chęć szczepienia zadeklarowało nieco ponad 5 tys. uczniów. Teraz podobna kampania zachęt może powtórzyć się w Wielkiej Brytanii, która - wbrew wcześniejszym wahaniom - zdecydowała się szczepić młodzież w wieku 12-15 lat.


Inne artykuły

Medycy chcą spotkać się z premierem. Chybicka: co to za sztuka wyjść i porozmawiać?

- Jak wołam hydraulika do domu, to on sobie życzy za niepełną godziną pracy stówę, dwie. Natomiast godzina pracy personelu medycznego waha się od 25 zł za godzinę. Jaka to jest skala? - pytała w Debacie Dnia senator KO Alicja Chybicka.

Data publikacji: 15-09-2021

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy wygrali z Rosjanami. Zagrają w półfinale

Polscy siatkarze pokonali w Gdańsku Rosjan 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. O awans do finału zagrają w sobotę w Katowicach ze Słoweńcami lub Czechami, którzy o miejsce w czwórce powalczą w środę w Ostrawie.

Data publikacji: 15-09-2021

Pogrzeb Tomasza Knapika na Powązkach Wojskowych. "Tata dał światu wszystko, co mógł"

Pogrzeb Tomasza Knapika na Powązkach Wojskowych. "Tata dał światu wszystko, co mógł" Rodzina, przyjaciele i współpracownicy żegnali dziś Tomasza Knapika. Pogrzeb jednego z najsłynniejszych lektorów w Polsce odbył się na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Data publikacji: 15-09-2021

Sojusz tronu i ołtarza. Zanussi: to jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić

Sojusz tronu i ołtarza. Zanussi: to jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić Reżyser filmowy Krzysztof Zanussi mówił w "Kropce nad i" w TVN24 o związkach władz kościelnych i państwowych. Stwierdził, że "to niedobry związek", a "tronu z ołtarzem nie powinno się wiązać". - To jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić - dodał. Jego zdaniem Kościół jako instytucja, po przebrnięciu czasów komunizmu, "strasznie dużo stracił w oczach wiernych i w oczach ludzi".

Data publikacji: 15-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 15-09-2021