​Koronawirus utrzymuje się na banknotach blisko miesiąc. Nowe badania

Koronawirus utrzymuje się na powierzchni i pozostaje zakaźny aż do 28 dni w przypadku banknotów, szkła i stali nierdzewnej - ustalili australijscy naukowcy cytowani przez Reutersa.


Inne artykuły

Koronawirus na banknotach. Niepokojące odkrycie naukowców

Koronawirus może przeżyć na powierzchni banknotów, szkła i stali nierdzewnej aż do 28 dni - wynika z badania australijskiej agencji CSIRO. Jak odkryli naukowcy, wirus jest aktywny dłużej na gładkich powierzchniach i w niższych temperaturach.

Data publikacji: 13-10-2020

Koronawirus. Onkologia w czasie pandemii. Ogromny spadek liczby wykonywanych badań

Z raportu Fundacji Onkologia 2025 Onkologia w dobie COVID-19, wynika, że w kwietniu i w maju 2020 r. w niektórych województwach liczba wykonywanych mammografii spadła o ponad 90 proc., a badań cytologicznych o ponad 80 proc. Liczba kart wystawianych pacjentom z podejrzeniem choroby nowotworowej zmniejszyła się natomiast o blisko 40 proc.

Data publikacji: 13-10-2020

"Protest uczniowski". Boją się zakażenia w szkole

Uczniowie sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej funkcjonowania szkół w czasie pandemii. Blisko pięć tysięcy młodych ludzi podpisało się pod petycją, w której domagają się wprowadzenia nauczania hybrydowego albo zdalnego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się  koronawirusa w placówkach.

Data publikacji: 13-10-2020

Senacka komisja za odrzuceniem noweli ustawy o ochronie zwierząt

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedziała się na poniedziałkowym posiedzeniu za odrzuceniem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Komisja zdecydowała, że zgłoszone w wcześniej przez Marka Pęka (PiS) poprawki zostaną przedstawione jako wniosek mniejszości.

Data publikacji: 13-10-2020

Rozenek: jeżeli pan Kulesza ma jaja, niech zatrudni się w DPS-ie

- Nikomu nie powinno się życzyć choroby. Ale jeżeli ma pan jaja, niech pan idzie do DPS-u i bez maseczki, bez ubioru ochronnego zajmie się choć jedną starszą osobą - powiedział Andrzej Rozenek z Lewicy do Jakuba Kuleszy z Konfederacji. Ten przekonywał w programie Debata Dnia, że noszenie maseczki nie jest konieczne.

Data publikacji: 13-10-2020