Koronawirus w Polsce. Brakuje remdesiviru. UE przekaże jeszcze 400 dawek

W całym kraju zaczyna brakować remdesiviru - leku, który skuteczniej od innych chroni pacjentów z koronawirusem przed ryzykiem ciężkich powikłań - pisze we wtorek (6 października) "Gazeta Wyborcza".


Inne artykuły

Stany Zjednoczone: Pajęczyna jako z horroru

W lesie w amerykańskim Missouri odkryto potężną pajęczynę. Sieć była wielkości dorosłego człowieka.

Data publikacji: 07-10-2020

Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice - trzej nobliści, którzy ujarzmili wirusa WZW typu C

Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nagrodzeni J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice, odkrywając wirusa zapalenia wątroby typu C, wnieśli decydujący wkład w walkę ze stanowiącym globalny problem zdrowotny wirusowym zapaleniem wątroby typu C, chorobą prowadzącą do marskości i raka wątroby.

Data publikacji: 07-10-2020

Przełomowe odkrycie spod Wezuwiusza. Mózg sprzed 2 tys. lat zmieniony... w szkło

Zespołowi włoskich naukowców badających szczątki jednej z ofiar wybuchu wulkanu Wezuwiusz, udało się zabezpieczyć nietknięte komórki mózgowe. Należą one do mężczyzny, który w chwili śmierci miał około 25 lat. Badacze podkreślają, że to pierwsze tak dobrze zachowane tkanki z tego okresu.

Data publikacji: 07-10-2020

Szczepionka przeciw Covid-19 będzie szybciej? Decyzja Europejskiej Agencji Leków

Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła we wtorek, że przyspieszy proces zatwierdzania szczepionki przeciw Covid-19, przygotowywanej przez niemiecką firmę BioNTech we współpracy z amerykańskim koncernem Pfizer - poinformowano w komunikacie.

Data publikacji: 07-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 6 października

2236 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce i 58 kolejnych ofiar - to wtorkowy bilans przedstawiony przez ministerstwo zdrowia. Szef resortu zapowiedział zero tolerancji dla braku maseczek. Wśród nowych zakażonych chorobą COVID-19 są m.in. prezydent Zielonej Góry oraz jeden z piłkarzy reprezentacji Polski. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 07-10-2020