Koronawirus w Polsce. Przy obecnej dynamice za dwa tygodnie braknie respiratorów

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 i przypadków aktywnych w naszym kraju. Czternaście dni - na tyle wystarczy łóżek respiratorowych przy obecnej dynamice rozwoju koronawirusa w Polsce. Tak wynika z modelu matematycznego szacującego wydolność systemu - pisze czwartkowy (15 października) "Dziennik Gazeta Prawna".


Inne artykuły

​Koronawirus. Jak to z tymi maskami jest - pomagają czy nie pomagają?

Jeszcze w maju Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdziła, że osoby zdrowe nie powinny nosić masek i że zakrywanie ust i nosa przez całe społeczeństwo przynosi więcej szkody niż pożytku. Dziś twierdzi się na odwrót. W siłę tymczasem rosną ruchy antymaseczkowe. Jaka jest prawda na temat skuteczności noszenia masek przez całą populację?

Data publikacji: 16-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 16-10-2020

Nasze dane to "waluta" w sieci. Jak zaufać firmom w internecie?

Mówić otwarcie o polityce prywatności, prosić tylko o niezbędne dane i budować zaufanie - to wskazówki dla firm opracowane przez naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego, które mają sprawić, że klienci będą spokojni o swoją prywatność w sieci. A jest się o co martwić. - Część danych może być wykorzystywana np. do profilowania preferencji wyborczych - mówi dr Karolina Małagocka.

Data publikacji: 16-10-2020

Rządowa aplikacja miała pomóc w walce z pandemią. Eksperci: za mało użytkowników

Resort cyfryzacji poinformował, że ponad milion osób pobrało dotychczas aplikację STOP COVID - ProteGO Safe, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Eksperci twierdzą jednak, że to za mało. Jak podkreślają, liczba pobrań to co innego, niż liczba korzystających z aplikacji użytkowników. A żeby zaczęła być skuteczna, powinno z niej ciągle korzystać nawet 10 milionów osób.

Data publikacji: 16-10-2020

RPO: okoliczności i styl zatrzymania mec. Giertycha wymagają wyjaśnień

Okoliczności i styl zatrzymania mec. Romana Giertycha przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego muszą budzić najwyższy niepokój i wymagają wyjaśnień - napisał w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Data publikacji: 16-10-2020