Krok naukowców w kierunku nieśmiertelności? Kluczem system sztucznego mikrokrążenia mózgu

Naukowcy z Yale University ożywili mózgi martwych świń tak, że funkcjonowały one bez ciał. Eksperyment, nad którym w dalszym ciągu prowadzone są prace, w przyszłości może dać nadzieję ludziom śmiertelnie chorym, na dalsze życie i przeszczep mózgu do nowego ciała.


Inne artykuły

Szkoła zawiesza zajęcia przez koronawirusa. Nie ma kto pracować

Gdyński zespół szkół zawiesił prowadzenie zajęć. Z powodu koronawirusa nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich bądź na kwarantannie. Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że (…) pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół - podkreślają przedstawiciele urzędu miasta.

Data publikacji: 27-10-2020

Lubelskie: włamał się do domu i urządził sobie drzemkę. Użył cudzej pościeli

Mieszkaniec województwa lubelskiego po włamaniu do jednego z domów i postanowił się w nim rozgościć: rozłożył sobie łóżko i przygotował pościel. Powiadomieni przez sąsiadów policjanci w zaroślach odnaleźli włamywacza z młotkiem i siekierą w ręku.

Data publikacji: 27-10-2020

Warszawski szpital ws. aborcji: wyrok TK nie spowodował zablokowania naszej działalności

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie spowodował zablokowania naszej działalności - przekazał szpital w opublikowanym oświadczeniu. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszych informacji, że dyrekcja zaleciła kierownikowi oddziału ginekologii i położnictwa wstrzymanie aborcji zaplanowanych z powodu ciężkich wad płodu.

Data publikacji: 27-10-2020

Jacek Braciak – wielokrotny zdobywca Orła. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Jacek Braciak jest polskim aktorem teatralnym, filmowym oraz dubbingowym. Od 1990 do 2015 roku był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Popularność przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „BrzydUla”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Kler”, „Ed...

Data publikacji: 27-10-2020

American Psycho (2000) - mordercze oderwanie od rutyny

American Psycho to film nakręcony w 2000 roku, który do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej wybieranych thrillerów w historii. Opowiada on o mrocznych stronach świata biznesu z lat 80. ubiegłego wieku.  Tytuł oryginalny: American PsychoGatunek: Komedia /...

Data publikacji: 27-10-2020