Krzyk Bartosza Bieleni dla Białorusi w Parlamencie Europejskim

Krzyk Bartosza Bieleni dla Białorusi w Parlamencie Europejskim Parlament Europejski przyznał w środę nowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Publiczności LUX. Zwycięzcą został "Kolektyw" Alexandra Nanaua. Drugie miejsce zajął film "Boże Ciało" Jana Komasy. Odbierający wyróżnienie w imieniu reżysera aktor Bartosz Bielenia swoje przemówienie poświęcił sytuacji na Białorusi. Zakończył je krzykiem, nawiązując do codziennych protestów Jany Shostak przed Przedstawicielstwem Unii Europejskiej w Warszawie.


Inne artykuły

"Zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej". Maria Peszek wraca z nowym singlem i pisze do "przyjaciół LGBT"

"Zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej". Maria Peszek wraca z nowym singlem i pisze do "przyjaciół LGBT" "Zostało nas kilka tysięcy górskich goryli we mgle, zabrali nam wszystko, chcą jeszcze więcej, lgbt lgbt" - śpiewa Maria Peszek w nowym singlu "Virunga". Utworowi, który zapowiada nowy album artystki, towarzyszy list do "przyjaciół LGBT", w którym pisze, że "Virunga" jest dla nich. 

Data publikacji: 10-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 10-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 10-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 10-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 10-06-2021