La Palma. Erupcja wulkanu widziana z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia

La Palma nadal walczy z kataklizmem. Lawa wydostająca się z wulkanu Cumbre Vieja niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zjawisko cały czas obserwują satelity. Kolejne ośrodki badawcze publikują zdjęcia dokumentujące erupcję na wyspie La Palma.


Inne artykuły

Jeden kabel do ładowania urządzeń elektronicznych. W czwartek UE zgłosi ustawę do prac w komisji

Komisja Europejska przedstawi w czwartek wniosek ustawodawczy dotyczący wspólnej ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek. Celem jest troska o środowisko i ułatwienie korzystania konsumentom.

Data publikacji: 25-09-2021

Ogromna asteroida przeleciała tuż obok ziemi. Nikt jej nie zauważył

Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

Data publikacji: 25-09-2021

Premier Morawiecki o inwestycjach w służby: bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze

Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze; dlatego od lat konsekwentnie inwestujemy w polskie służby, realizując kolejne ustawy modernizacyjne - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do porozumienia pomiędzy MSWiA i związkami zawodowymi służb mundurowych.

Data publikacji: 25-09-2021

Prezydent: nie możemy zamknąć kopalni Turów

Nie możemy zamknąć kopalni Turów; jeśli ją zamkniemy, 7 proc. naszego rynku energetycznego w związku z tym zostanie wyłączone i będziemy musieli kupować prąd z Niemiec, być może o to chodzi - stwierdził w piątek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że cały czas apeluje o dialog i szukanie rozwiązania sporu z Czechami.

Data publikacji: 25-09-2021

Norbert Kaczmarczyk o sporze ws. kopalni Turów: namawia się Czechów do ataku na Polskę

- Dzisiaj Polskę cały czas stawia się do kąta, mówi, co ma robić, co ma zamykać, natomiast buduje się wspólnie z Rosjanami Nord Stream 2 - komentował w programie Debata Dnia poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk.

Data publikacji: 25-09-2021