Małopolska: płoną trzy budynki mieszkalne. 12 zastępów straży walczy z ogniem

12 zastępów straży walczy w środę wieczorem z pożarem, który wybuchł m.in. w trzech budynkach mieszkalnych w miejscowości Więciórka w pow. myślenickim. Ich mieszkańcy zdążyli opuścić swoje domy jeszcze przed przyjazdem na miejsce służb.


Inne artykuły

Blowek – popularny polski youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Blowek to polski youtuber, który jest uznawany za jednego za najpopularniejszych w kraju. Na swoim głównym kanale na YouTube posiada około 4,58 mln subskrypcji i 878 mln wyświetleń, a na drugim kanale Minecraftblowek posiada 189 tys. subskrypcji i 4,5 mln wyświetleń. Youtuber słynie z...

Data publikacji: 10-09-2020

Odlot (2009) - poruszająca animowana opowieść

Filmy animowane to coraz częściej produkcje, które niosą za sobą ważny przekaz i potrafią autentycznie wzruszyć. Świetnym przykładem jest tutaj animowana produkcja pod tytułem "Odlot", która zadebiutowała w 2009 roku.  Tytuł oryginalny: UpGatunek: Animowany / FamilijnyReżyseria:...

Data publikacji: 10-09-2020

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji "Intrygujący" - pisze "Variety" o filmie Małgorzaty Szumowskiej. "Pełen hipnotycznych mocy" - dodaje. "Metafizyczne, surrealistyczne, złożone, niezwykle fascynujące doświadczenie" - ocenia "Screen Daily". O takim przyjęciu filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" w Wenecji marzyliśmy chyba wszyscy.

Data publikacji: 10-09-2020

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu"

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu" W internecie pojawiły się apele o bojkot najnowszej produkcji wytwórni Walta Disneya, filmu "Mulan" . Kontrowersje wzbudziło wyrażenie poparcia dla hongkońskiej policji przez aktorkę, odgrywającą tytułową rolę w filmie, a także fakt, że część zdjęć została nakręcona w regionie Sinciang na zachodzie Chin, gdzie znajdują się obozy dla mniejszości ujgurskiej. Producenci do tej pory nie skomentowali sprawy.

Data publikacji: 10-09-2020

Obóz władzy szykuje zmiany w sądach

Z niemal 100 sędziów w Sądzie Najwyższym ma pozostać 20-30. Reszta przejdzie w stan spoczynku. Rządzące ugrupowanie szykuje kolejną odsłonę reformy wymiaru sprawiedliwości - czytamy we wtorek (7 września) w "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 10-09-2020