Marihuana w obrzędach religijnych już od... 3 tysięcy lat

Archeolodzy odkryli ślady marihuany w świątyni Tel Arad na pustyni Negew w południowej części Izraela. Oznacza to, że starożytni mieszkańcy używali tego narkotyku w ramach rytuału religijnego. - Po raz pierwszy widzimy substancje psychoaktywne wykorzystywane w judaizmie - podkreślił autor badania Eran Arie z The Israel Museum w Jerozolimie.


Inne artykuły

Wracają kolejne pociągi Intercity. W nowym rozkładzie mało połączeń do Katowic

Do rozkładu jazdy PKP Intercity wracają kolejne pociągi Pendolino, które zawieszono na czas epidemii koronawirusa. Dotrą m.in. do Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Pojawią się również w Katowicach, które mogą otrzymać znacznie mniej bezpośrednich połączeń ze stolicy niż inne największe miasta Polski. Zapytaliśmy przewoźnika, czy jest to związane z aktualną sytuacją epidemiczną.

Data publikacji: 03-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 2 czerwca

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 230 nowo wykrytych przypadkach. Od początku epidemii zmarły 1092 osoby. Mężczyzna z Kolorado pokonał koronawirusa, a szpital przesłał mu rachunek na prawie milion dolarów. Piszemy też o czym powinni wiedzieć narzeczeni w związku z nowymi przepisami przed wzięciem ślubu.

Data publikacji: 03-06-2020

Czy Trzaskowski zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne? Ważna deklaracja

Gdyby Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie, nie zgodzi się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne - zapewnił poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz. W Debacie dnia dodał, że kandydat KO na prezydenta jest alternatywą dla prezydenta będącego długopisem Kaczyńskiego.

Data publikacji: 03-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 03-06-2020

Śmierć George'a Floyda. Facebook zmienia ikony na czarno-białe

Słyszymy cię, widzimy cię i jesteśmy z tobą - napisano na oficjalnym koncie Instagrama na Twitterze, zmieniając ikonę w mediach społecznościowych na czarno-białą. Podobny gest uczyniły wszystkie aplikacje należące do Facebooka. Przeciwstawiamy się rasizmowi. Stajemy przy naszej czarnej społeczności - dodano, solidaryzując się z akcją #BlackLivesMatter.

Data publikacji: 03-06-2020