Microsoft chce kupić TikToka. Rozpoczęły się rozmowy

Micorsoft wyraził zainteresowanie kupnem popularnej aplikacji TikTok. Prowadzi w tej sprawie rozmowy z chińskim ByteDance. Ma to związek z piątkowymi wypowiedziami prezydenta Donalda Trumpa, który nie wyklucza zakazania aplikacji w USA.


Inne artykuły

Tchórzew: nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w busa. Pojazd z pasażerami przewrócił się na bok

Nieustąpienie pierwszeństwa zakończyło się wypadkiem, w którym sześciu pasażerów busa zostało rannych i musiało trafić do szpitala. Doszło do niego w Tchórzewie (woj. lubelskie), nieopodal Radzynia Podlaskiego. Bus, uderzony przez auto osobowe, przewrócił się na bok i zablokował powiatową drogę. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Data publikacji: 01-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 31 lipca

W piątek padł kolejny dobowy rekord liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W związku z tym odbyło się posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Analizowano m.in. regionalne podejścia do obostrzeń, które mogłyby obejmować poszczególne gminy lub powiaty. W Polsce minister zdrowia przypomina o noszeniu maseczek, tymczasem prezydent Filipin zaleca, by dezynfekować je... benzyną.

Data publikacji: 01-08-2020

Błąd ortograficzny w zaproszeniu dla Róży Thun. Jest reakcja dyrektora CIS

Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. (...) Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor CIS odniósł się w ten sposób do błędu ortograficznego na kopercie zaadresowanej do europosłanki Róży Thun. Zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta wysłano do Ruży.

Data publikacji: 01-08-2020

Marcelina Zawadzka w oryginalny sposób i wymownie komentuje swoją sytuację w TVP

Marcelina Zawadzka od kilku lat związana jest z Telewizją Polską, gdzie występowała w takich produkcjach jak „The Voice of Poland”, a także prowadziła „Pytanie na Śniadanie”. Celebrytka doskonale radziła sobie przed kamerą i ściągała przed telewizory wielu widzów. Wyda...

Data publikacji: 01-08-2020

Tom Hiddleston – najlepsze role aktora, które trzeba znać

Tom Hiddleston należy do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Swój sukces zawdzięcza nie tylko dużemu talentowi, ale również specyficznej urodzie, dzięki której najczęściej jest obsadzany w roli czarnych charakterów. Pierwsze kroki w kierunku kariery akto...

Data publikacji: 01-08-2020