Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Relacja na żywo z gali wręczenia nagród

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Relacja na żywo z gali wręczenia nagród 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji przechodzi do historii. Na wyspie Lido w sobotni wieczór rozdane zostały nagrody. Złotego Lwa zdobyła Audrey Diwan za film "Zdarzenie". Wielką Nagrodą Jury doceniono Paola Sorrentino za film "To była ręka Boga". Polski film "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego bez nagród w Konkursie Głównym. Film został doceniony w piątek nagrodą niezależnych krytyków Bisato D’Oro 2021.


Inne artykuły

Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Złoty Lew dla francuskiego filmu "Zdarzenie" w reżyserii Audrey Diwan

Festiwal Filmowy w Wenecji 2021. Złoty Lew dla francuskiego filmu "Zdarzenie" w reżyserii Audrey Diwan Złotego Lwa 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odebrała Francuzka Audrey Diwan za film "Zdarzenie". Drugi co do ważności laur - Wielka Nagroda Jury - trafił do włoskiego mistrza Paola Sorrentino za "To była ręka Boga". Najlepszą aktorką tegorocznej edycji została Penelope Cruz, a aktorem - John Arcilla. Srebrnego Lwa za reżyserię odebrała Jane Campion, a za scenariusz Maggie Gyllenhaal.

Data publikacji: 12-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 12-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 12-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 12-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 12-09-2021