MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".


Inne artykuły

PlayStation przekłada ważną premierę. "To nie jest czas na świętowanie"

4 czerwca Sony miało pokazać gry stworzone na najnowszą konsolę PlayStation5. Chcemy się odsunąć i pozwolić, by usłyszane zostały ważniejsze głosy - poinformowano na Twitterze.

Data publikacji: 03-06-2020

Marihuana w obrzędach religijnych już od... 3 tysięcy lat

Archeolodzy odkryli ślady marihuany w świątyni Tel Arad na pustyni Negew w południowej części Izraela. Oznacza to, że starożytni mieszkańcy używali tego narkotyku w ramach rytuału religijnego. - Po raz pierwszy widzimy substancje psychoaktywne wykorzystywane w judaizmie - podkreślił autor badania Eran Arie z The Israel Museum w Jerozolimie.

Data publikacji: 03-06-2020

Wracają kolejne pociągi Intercity. W nowym rozkładzie mało połączeń do Katowic

Do rozkładu jazdy PKP Intercity wracają kolejne pociągi Pendolino, które zawieszono na czas epidemii koronawirusa. Dotrą m.in. do Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Pojawią się również w Katowicach, które mogą otrzymać znacznie mniej bezpośrednich połączeń ze stolicy niż inne największe miasta Polski. Zapytaliśmy przewoźnika, czy jest to związane z aktualną sytuacją epidemiczną.

Data publikacji: 03-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 2 czerwca

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 230 nowo wykrytych przypadkach. Od początku epidemii zmarły 1092 osoby. Mężczyzna z Kolorado pokonał koronawirusa, a szpital przesłał mu rachunek na prawie milion dolarów. Piszemy też o czym powinni wiedzieć narzeczeni w związku z nowymi przepisami przed wzięciem ślubu.

Data publikacji: 03-06-2020

Czy Trzaskowski zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne? Ważna deklaracja

Gdyby Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie, nie zgodzi się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne - zapewnił poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz. W Debacie dnia dodał, że kandydat KO na prezydenta jest alternatywą dla prezydenta będącego długopisem Kaczyńskiego.

Data publikacji: 03-06-2020