Motocykl pod ciężarówką. Wypadek w Poroninie

Poważnych obrażeń doznał motocyklista, który wpadł pod ciężarówkę naprzeciwko siedziby Urzędu Gminy w Poroninie na drodze do Bukowiny Tatrzańskiej (woj. małopolskie). 40-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu tirowi, trafił do szpitala. Motocykl został zgnieciony przez koła większego pojazdu.


Inne artykuły

W Portugalii żałoba narodowa. Kondolencje prezydenta Andrzeja Dudy

Trzydniową żałobę narodową ogłosiły władze Portugalii w związku ze śmiercią byłego prezydenta tego kraju Jorge Sampaio. Kondolencje zamieścił na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Socjalistyczny portugalski polityk sprawował urząd głowy państwa w latach 1996-2006. Z jego inicjatywy powstał format spotkań szefów państw europejskich, zwany Grupą Arraiolos.

Data publikacji: 11-09-2021

Premier Słowenii poparł Polskę w sporze z Komisją Europejską. "Prawo Unii nie jest nadrzędne"

Premier Słowenii Janez Janša zadeklarował, że w sporze Rzeczpospolitej z Unią Europejską o kwestie łamania praworządności - stoi po stronie Polski. Według niego prawo europejskie nie jest nadrzędne wobec konstytucji państw członkowskich. We wtorek Komisja Europejska zapowiedziała wystąpienie do TSUE o nałożenie na nasz kraj kar w związku z decyzjami ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Data publikacji: 11-09-2021

Bartosz "Bart" Sosnowski nie żyje. Muzyk miał 38 lat

Bartosz "Bart" Sosnowski nie żyje. Muzyk miał 38 lat Bartosz "Bart" Sosnowski, jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny bluesowej, zmarł w środę 8 września. Sosnowski zachwycał unikalną, zachrypniętą barwą głosu, dzięki której porównywany był do Joe Cockera. 

Data publikacji: 11-09-2021

"Żeby nie było śladów" - światowa premiera w Wenecji. Polskie gwiazdy na czerwonym dywanie

"Żeby nie było śladów" - światowa premiera w Wenecji. Polskie gwiazdy na czerwonym dywanie Twórcy filmu "Żeby nie było śladów" pojawili się na czerwonym dywanie tuż przed światową premierą filmu podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Obok Jana P. Matuszyńskiego byli to członkowie obsady: Tomasz Ziętek, Sandra Korzeniak, Agnieszka Grochowska i Tomasz Kot. 

Data publikacji: 11-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 11-09-2021