Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty

Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty Z udziałem pary prezydenckiej odbyło się w sobotę 10. Narodowe Czytanie. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odczytali w Ogrodzie Saskim fragmenty sztuki "Moralność pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięły udział również osoby ze świata sztuki i kultury. Prezydent ogłosił też, że za rok lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.


Inne artykuły

Zbigniew Ziobro o obecności Polski w UE: Nie za wszelką cenę

- Dlaczego jako Polacy mamy się godzić na gorsze traktowanie?! (...) TSUE mówi, że tego, co wolno Niemcom, Holendrom czy Hiszpanom, nie wolno Polakom. To kolonialna mentalność, która nie ma nic wspólnego z prawem - mówi minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 05-09-2021

Przywileje dla zaszczepionych na COVID-19? Polacy oceniają w sondażu

Paszporty covidowe jak we Francji i przywileje dla zaszczepionych? Jak wynika z badania IBRiS, wprowadzenie nowych przepisów covidowych ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników.

Data publikacji: 05-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 05-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 05-09-2021

Wydarzenia24. Ruszyła najnowsza stacja informacyjna

Punktualnie o godzinie 6:00 ruszyły Wydarzenia24. Stacja informacyjna powstaje we współpracy z Polsat News, Wydarzeniami oraz serwisem internetowym Interia.

Data publikacji: 05-09-2021