NASA przesuwa pierwszy lot helikopterem na Marsie

NASA poinformowała o konieczności przesunięcia pierwszego lotu mini-helikoptera Ingenuity na Marsie o co najmniej kilka dni. Powodem jest prawdopodobna usterka techniczna, którą wykryto podczas testu wirników maszyny.


Inne artykuły

Pierwszy lot helikopterem na Marsie przesunięty. NASA podała powód

Pierwszy lot mini-helikopterem Ingenuity na Marsie musiał zostać przesunięty o co najmniej kilka dni - podała NASA. Przyczyną opóźnienia jest prawdopodobna usterka techniczna, którą wykryto podczas testu wirników maszyny.

Data publikacji: 12-04-2021

Pierwsza kobieta w historii Emiratów przejdzie szkolenie dla astronautów

Pierwsza w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich kobieta została wytypowana jako kandydatka do szkolenia dla astronautów w NASA, jakie odbywa się w ramach rozwoju sektora badań kosmicznych w ZAE - podało w niedzielę centrum Muhammada bin Raszida w Dubaju.

Data publikacji: 12-04-2021

Milion szczepień w ciągu ostatnich siedmiu dni. "Cel udało się zrealizować"

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień; zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować, mimo okresu świątecznego - poinformował w niedzielę wieczorem na Twiterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

Data publikacji: 12-04-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 11 kwietnia

Szczyt trzeciej fali epidemii raczej za nami, ale dzieci powinny uczyć się zdalnie do końca roku szkolnego - uważają eksperci. Innego zdania jest poseł Konfederacji, który przestrzega: nadejdzie covidowe pokolenie. Tymczasem odnotowaliśmy ponad 20 tys. nowych przypadków koronawirusa. Jednocześnie resort zdrowia zapowiedział dostawy kolejnych 1,3 mln szczepionek przeciw Covid-19. Raport Dnia.

Data publikacji: 12-04-2021

Chciał ukraść 800 kg węgla. Podczas pościgu próbował potrącić sokistę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei nakryli go, gdy ładował setki kilogramów węgla do bagażnika swojego dostawczaka. Wtedy 34-latek zaczął uciekać z łupem, usiłując przy tym potrącić jednego z interweniujących sokistów. Mężczyznę udało się złapać po krótkim pościgu.

Data publikacji: 12-04-2021