NASA wraca na Wenus. "Nowa dekada badań"

Amerykańska kosmiczna agencja wybrała dwie misje, które będą badały siostrzaną planetę Ziemi i sprawdzały m.in., dlaczego obecnie przypomina piekło. W ramach DAVINCI+ kapsuła zanurkuje w gęstą atmosferę Wenus, a w projekcie VERITAS orbiter zbada powierzchnię gorącego globu.


Inne artykuły

Kopalnia Turów. Arkadiusz Mularczyk: mam zaufanie do rządu i premiera, padły deklaracje

Czeskie media donoszą, że Czechy nie wycofają skargi przeciwko Polsce i będą domagać się milionowych kar dla Polski za niewstrzymanie prac w kopalni Turów. Pytany o te informacje poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że ma zaufanie do rządu i premiera. Poseł Lewicy Tomasz Trela mówił z kolei o bufonadzie, arogancji i indolencji władzy.

Data publikacji: 08-06-2021

Mularczyk: Trzaskowski jest przedstawicielem formacji, która szkodzi Polsce

- Jeżeli jesteś naszym gościem, my cię zapraszamy, korzystasz z naszej gościny, to nie może być tak, że będziesz uczestniczył w projektach politycznych naszych przeciwników, którzy szkodzą nie tylko naszemu rządowi i formacji, ale szkodzą Polsce. Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem formacji, która szkodzi Polsce - przekonywał w Debacie Dnia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Data publikacji: 08-06-2021

Jakub Banaś: wybory kopertowe to był dopiero początek

- Kaczyński dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek. Najbardziej obawia się NIK jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jakub Banaś, syn szefa NIK Mariana Banasia.

Data publikacji: 08-06-2021

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24 Podczas sobotniej gali finałowej w kinie Kijów ogłoszono laureatów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Międzynarodowe jury przyznało nagrody najlepszym filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym. Nagrodę publiczności otrzymał film "Polański, Horowitz. Hometown", którego twórcami są Anna Kokoszka-Romer i reporter TVN24 Mateusz Kudła.

Data publikacji: 08-06-2021

Billie Eilish. Her power

Billie Eilish. Her power Billie Eilish Pirate Baird O'Connell szturmem zdobyła naszą wyobraźnię. Działalność 19-latki w social mediach śledzą wszyscy, jej premiery muzyczne biją rekordy popularności, fani kochają ją na równi z przemysłem muzycznym, a każdy wywiad młodej artystki, każde jej zdjęcie staje się momentalnie newsem nr 1 na całym świecie – od plotkarskich kanałów na YouTubie po szanowane gazety i portale informacyjne.

Data publikacji: 08-06-2021