Nasze dane to "waluta" w sieci. Jak zaufać firmom w internecie?

Mówić otwarcie o polityce prywatności, prosić tylko o niezbędne dane i budować zaufanie - to wskazówki dla firm opracowane przez naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego, które mają sprawić, że klienci będą spokojni o swoją prywatność w sieci. A jest się o co martwić. - Część danych może być wykorzystywana np. do profilowania preferencji wyborczych - mówi dr Karolina Małagocka.


Inne artykuły

Rządowa aplikacja miała pomóc w walce z pandemią. Eksperci: za mało użytkowników

Resort cyfryzacji poinformował, że ponad milion osób pobrało dotychczas aplikację STOP COVID - ProteGO Safe, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Eksperci twierdzą jednak, że to za mało. Jak podkreślają, liczba pobrań to co innego, niż liczba korzystających z aplikacji użytkowników. A żeby zaczęła być skuteczna, powinno z niej ciągle korzystać nawet 10 milionów osób.

Data publikacji: 16-10-2020

RPO: okoliczności i styl zatrzymania mec. Giertycha wymagają wyjaśnień

Okoliczności i styl zatrzymania mec. Romana Giertycha przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego muszą budzić najwyższy niepokój i wymagają wyjaśnień - napisał w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Data publikacji: 16-10-2020

Operator TVP Gdańsk pobity przed domem Ryszarda K.

Operator kamery TVP Gdańsk został zaatakowany przed domem w Gdyni zatrzymanego w czwartek przez CBA Ryszarda K. Według TVP Info, operatora zaatakował syn K. - Operator po uderzeniu upadł i został kopnięty, ma rozbitą głowę - opowiadała Małgorzata Rakowiec z TVP Gdańsk. Na miejscu pojawiła się policja. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20.

Data publikacji: 16-10-2020

Giertych przechodzi badania. "Jego stan zdrowia jest dobry"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze, że stan adwokata Romana Giertycha, który zemdlał podczas przeszukiwań CBA w jego domu w Józefowie, jest dobry. W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie - dodał Żaryn.

Data publikacji: 16-10-2020

Matthew McConaughey – gwiazdor filmu „Witaj w klubie”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Matthew McConaughey jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Rozpoznawalność na całym świecie przyniósł mu udział między innymi w takich produkcjach jak „Interstellar”, „Wilk z Wall Street”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” c...

Data publikacji: 16-10-2020