Naukowcy: Koronawirus nie będzie groźniejszy niż przeziębienie czy katar

Naukowcy z University of Utah na łamach magazynu "Viruses" uspokajają, że epidemia zakażeń nowym koronawirusem prawdopodobnie złagodnieje z naturalnych przyczyn, gdy światowa populacja uzyska odporność. W kolejnej dekadzie COVID-19 ma nie być groźniejszy niż katar czy sezonowe przeziębienie.


Inne artykuły

Krewna popularnej rośliny ozdobnej. Naukowcy datowali ją na 280 mln lat

Naukowcy zidentyfikowali skamieniałe szczątki rośliny, które znaleziono na terenie Brazylii. Okazuje się, że są pniem drzewa, które rosło 280 milionów lat temu, ale jest zaskakująco bliskie dzisiejszym sagowcom. Wychodzi więc na to, że drzewa tego gatunku przetrwały znacznie dłużej niż wiele gatunków. Ich późniejszych krewnych jadały dinozaury.

Data publikacji: 26-05-2021

Rosyjscy naukowcy zbadają wrak atomowego okrętu podwodnego, który zatonął 32 lata temu

Rosyjscy naukowcy są w drodze w rejon zatonięcia przed 32 laty okrętu podwodnego o napędzie atomowym Komsomolec na Morzu Norweskim. Ekspedycja płynie z Archangielska i przybędzie ma miejsce w piątek wieczorem. Naukowcy pobiorą próbki wody i zbadają stopień zanieczyszczeń

Data publikacji: 26-05-2021

Poseł Lewicy o prezesie NIK: to gangster

- Jeden gangster wyprowadził cios w kierunku innych gangsterów. To jest gangsterka polityczna, nikt z tych ludzi - ani Marian Banaś ani premier Morawiecki - nie przyznaje się do winy - przekonywał w Debacie Dnia poseł Lewicy Andrzej Szejna. Zdaniem posła Solidarnej Polski Jana Kanthaka, Banaś składając wniosek do prokuratury przeciwko premierowi, podjął próbę obrony.

Data publikacji: 26-05-2021

Wracają koncerty. Rząd luzuje obostrzenia, jest nowe rozporządzenie

Od 4 czerwca będzie można brać udział w koncertach - to najnowsze zmiany w obostrzeniach. Rządowe rozporządzenie ukazało się we wtorek wieczorem. Wydarzenia będzie można organizować w reżimie sanitarnym.

Data publikacji: 26-05-2021

Wrocław: chciał zabić śrubokrętem. Policja zatrzymała 42-latka

42-latek usiłował zabić człowieka, atakując go śrubokrętem - podała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Przyczyną sporu między mężczyznami miało być nieporozumienie, do którego doszło na drodze. 33-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Natomiast wobec zatrzymanego zastosowano areszt tymczasowy.

Data publikacji: 26-05-2021