Naukowcy z USA: Zachodnia dieta szkodliwa dla zdrowia

Zachodnia dieta, bogata w cukier i tłuszcz, osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko infekcji - udowodnili naukowcy z Washington University School of Medicine (USA).


Inne artykuły

Krewna popularnej rośliny ozdobnej. Naukowcy datowali ją na 280 mln lat

Naukowcy zidentyfikowali skamieniałe szczątki rośliny, które znaleziono na terenie Brazylii. Okazuje się, że są pniem drzewa, które rosło 280 milionów lat temu, ale jest zaskakująco bliskie dzisiejszym sagowcom. Wychodzi więc na to, że drzewa tego gatunku przetrwały znacznie dłużej niż wiele gatunków. Ich późniejszych krewnych jadały dinozaury.

Data publikacji: 24-05-2021

Rosyjscy naukowcy zbadają wrak atomowego okrętu podwodnego, który zatonął 32 lata temu

Rosyjscy naukowcy są w drodze w rejon zatonięcia przed 32 laty okrętu podwodnego o napędzie atomowym Komsomolec na Morzu Norweskim. Ekspedycja płynie z Archangielska i przybędzie ma miejsce w piątek wieczorem. Naukowcy pobiorą próbki wody i zbadają stopień zanieczyszczeń

Data publikacji: 24-05-2021

Zaginięcie 11-latka z Katowic. Chłopiec został zamordowany. Zatrzymano podejrzanego

Zaginiony w sobotę 11-letni Sebastian z Katowic został zamordowany. Policjanci zatrzymali w niedzielę 41-latka z Sosnowca, który prawdopodobnie uprowadził dziecko, a następnie je zabił. Ciało chłopca mundurowi znaleźli w sosnowieckiej dzielnicy Niwka.

Data publikacji: 24-05-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 23 maja

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 1075 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 46 kolejnych pacjentów z COVID-19. Rząd zapowiedział zachęty dla szczepiących się, mają to być m.in. loterie. W Indiach odnotowano gwałtowny wzrost przypadków mukormykozy wśród chorych na COVID-19.

Data publikacji: 24-05-2021

Poznań. Porzucił kota przed domem. Wrócił... ukraść pelargonie

Mężczyzna porzucił kota przed jednym z domów w Poznaniu. Po kilku minutach wrócił, ale nie po to, by zabrać zwierzę. Ukradł rośliny w doniczkach. Sytuację zarejestrował monitoring.

Data publikacji: 24-05-2021