​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.


Inne artykuły

Chomikowi europejskiemu grozi zagłada. Coraz dłuższa lista zagrożonych gatunków

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) zaktualizowała Czerwoną księgę gatunków zagrożonych. W najnowszej edycji ostrzeżono, że gwałtowny spadek narodzin chomików europejskich może sprawić, że gatunek wyginie w ciągu najbliższych 30 lat. Przyrodnicy apelują o jego ochronę, ale również innych zwierząt, gdyż lista zagrożonych gatunków jest niestety coraz dłuższa.

Data publikacji: 15-07-2020

Szybsze prace nad szczepionką. Jest unijne rozporządzenie

Kraje Unii Europejskiej przyjęły we wtorek rozporządzenie unijne, którego celem jest przyspieszenie opracowania i wdrożenia szczepionki przeciwko Covid-19 we Wspólnocie.

Data publikacji: 15-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 14 lipca

Czerwcowe wesele w Małopolsce okazało się być źródłem kolejnych zakażeń koronawirusem. Na przyjęciu była jedna osoba zakażona. Teraz jest ich co najmniej 151. W Radomiu z kolei pozytywny wynik testu otrzymał jeden z księży. Wierni pytają, dlaczego odprawiał mszę, czekając na rezultat badania. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 15-07-2020

Bon turystyczny nie dla emerytów i rencistów. Sejmowa komisja przeciwko poprawce Senatu

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny odrzuciła we wtorek propozycję Senatu, by bonem turystycznym objąć emerytów i rencistów; poparła natomiast poprawki Senatu, zgodnie z którymi bonem zostaną objęte dzieci rodziców pracujących za granicą. Komisja ta rozpatrywała we wtorek uchwałę Senatu w sprawie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

Data publikacji: 15-07-2020

Rząd przedłużył zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym

Rząd do 28 lipca br. przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W stosunku do obowiązującego, ale kończącego się rozporządzenia sprzed dwóch tygodni, nie zmieniono nic na liście krajów, do których można podróżować samolotem.

Data publikacji: 15-07-2020