Nie żyje reżyser oscarowych "Pociągów pod specjalnym nadzorem"

Nie żyje reżyser oscarowych "Pociągów pod specjalnym nadzorem" Zdobywca Oscara za film "Pociągi pod specjalnym nadzorem" czeski reżyser Jirzi Menzel zmarł w sobotę. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem żona Olga Menzlova.


Inne artykuły

Cztery Jantary dla filmu o Tomaszu Komendzie na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie

Cztery Jantary dla filmu o Tomaszu Komendzie na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie Najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia oraz najlepsza rola męska. W tych właśnie kategoriach Jantary, przyznawane na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", zdobył obraz Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", wyprodukowany przez TVN Discovery.

Data publikacji: 08-09-2020

"Super Express": Niezbędnik senatora, czyli minibar i kapcie

Kancelaria Senatu rozpisała zaskakujący przetarg, dotyczący rezerwacji miejsc hotelowych dla przedstawicieli "izby zadumy". Okazuje się, że marszałek Tomasz Grodzki życzy sobie, by senatorowie sypiali na królewskich łożach i mieli do dyspozycji minibar oraz poranne pantofle.

Data publikacji: 08-09-2020

Kończy się kadencja Jarosława Kaczyńskiego. Joachim Brudziński: Jestem spokojny o decyzję kongresu

"Kończy się kadencja władz PiS i zgodnie z naszym statutem to kongres decyduje o tym, kto będzie prezesem na kolejną kadencję. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że w tych wyborach weźmie udział, co mnie bardzo cieszy. Osobiście jestem spokojny o decyzję kongresu" - mówi wiceprezes PiS Joachim Brudziński w poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Data publikacji: 08-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 08-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 08-09-2020