Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zakażenia. Są wyniki badań

Niedobór witaminy D może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdzili to brytyjscy naukowcy z University of Birmingham. Badania pracowników brytyjskiej służby zdrowia wykazały, że 72 proc. osób z zaniżonym poziomem wit. D uzyskało dodatni wynik testu na przeciwciała koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. U osób z jej prawidłowym poziomem był to wynik na poziomie 51 proc.


Inne artykuły

Morderczy półfinał zaszkodził? Świątek o formie przed finałem

Piątkowy półfinał debla w wielkoszlemowym French Open z udziałem Igi Świątek trwał 2,5 godziny, ale nie obawia się ona negatywnych konsekwencji. Nie sądzę, by miało to wpływ na jutrzejszy finał singla - zaznaczyła polska tenisistka.

Data publikacji: 10-10-2020

"Powinno zostać rozważone odrzucenie ustawy w całości". RPO o "Piątce dla zwierząt"

Powinno zostać rozważone odrzucenie w całości nowelizacji o ochronie zwierząt lub uzależnienie jej wejścia w życie od uprzedniej notyfikacji unijnej - ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich w piątkowym piśmie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Data publikacji: 10-10-2020

"Strategia walki z pandemią". Opublikowano dokument

Zwiększenie bazy łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19, koordynację ruchu pacjentów chorych na koronawirusa, zwiększony udział lekarzy POZ oraz zaostrzanie polityki obostrzeń - zakłada zredefiniowana jesienna strategia walki z pandemią.

Data publikacji: 10-10-2020

Ilona Felicjańska – zdobywczyni tytułu wicemiss Polonia. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Ilona Felicjańska to polska modelka, która w przeszłości odniosła wiele sukcesów na konkursach piękności. W 1993 roku zdobyła tytuł II wicemiss Polonia. Była związana z warszawską agencją mody Model Plus. Jest autorką thrillera erotycznego „Wszystkie odcienie czerni”. Od pe...

Data publikacji: 10-10-2020

Programy do poczty elektronicznej – wysyłaj i odbieraj maile

Osoby aktywnie korzystające z poczty elektronicznej często rozważają możliwość zainstalowania programu do jej obsługi. Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza, gdy posługujemy się kilkoma adresami mailowymi i chcemy mieć wygodny dostęp do wszystkich jednocześnie. Najpopularniejszym rozwiązani...

Data publikacji: 10-10-2020