Niemiecka telewizja o polskiej gospodarce: Doskonale sobie radzi w czasie pandemii

Najniższa stopa bezrobocia w Unii Europejskiej i nadzwyczaj dobre wyjście z kryzysu wywołanego pandemią SARS-CoV-2 - taki obraz polskiej gospodarki wyłania się z materiału niemieckiej telewizji ZDF, który pokazano w programie informacyjnym "Heute".


Inne artykuły

Pierwsze takie badania. Zidentyfikowano trzynaście nowych genów choroby Alzheimera

Pierwsze tego rodzaju badania ludzkiego genomu pozwoliły zidentyfikować trzynaście genów związanych z chorobą Alzheimera - informuje pismo "Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association".

Data publikacji: 12-04-2021

NASA przesuwa pierwszy lot helikopterem na Marsie

NASA poinformowała o konieczności przesunięcia pierwszego lotu mini-helikoptera Ingenuity na Marsie o co najmniej kilka dni. Powodem jest prawdopodobna usterka techniczna, którą wykryto podczas testu wirników maszyny.

Data publikacji: 12-04-2021

Pierwszy lot helikopterem na Marsie przesunięty. NASA podała powód

Pierwszy lot mini-helikopterem Ingenuity na Marsie musiał zostać przesunięty o co najmniej kilka dni - podała NASA. Przyczyną opóźnienia jest prawdopodobna usterka techniczna, którą wykryto podczas testu wirników maszyny.

Data publikacji: 12-04-2021

Pierwsza kobieta w historii Emiratów przejdzie szkolenie dla astronautów

Pierwsza w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich kobieta została wytypowana jako kandydatka do szkolenia dla astronautów w NASA, jakie odbywa się w ramach rozwoju sektora badań kosmicznych w ZAE - podało w niedzielę centrum Muhammada bin Raszida w Dubaju.

Data publikacji: 12-04-2021

Milion szczepień w ciągu ostatnich siedmiu dni. "Cel udało się zrealizować"

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień; zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować, mimo okresu świątecznego - poinformował w niedzielę wieczorem na Twiterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

Data publikacji: 12-04-2021