Nieprawidłowości w mózgach po Covid-19. Wyniki badania rezonansem magnetycznym

Badania rezonansem magnetycznym wykazały nieprawidłowości w mózgach osób z ciężkim przebiegiem COVID-19 i objawami neurologicznymi – dowodzi badanie przeprowadzone przez wiele ośrodków, które publikuje pismo Radiology. Sprawdzani pacjenci cierpieli najczęściej na m.in. zmiany świadomości i nadmierne pobudzenie.


Inne artykuły

Posłowie przyjęli większość poprawek Senatu do "Tarczy 4.0"

Sejm przyjął w piątek 91 ze 126 poprawek zgłoszonych przez Senat do tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Wszystkie przyjęte poprawki zyskały wcześniej pozytywną rekomendację sejmowej komisji finansów publicznych. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Data publikacji: 20-06-2020

Jasna deklaracja Hołowni w sprawie neutralności klimatycznej

Zawetuję każdą ustawę, która będzie pogłębiała kryzys wodny w Polsce i oddalała nas od osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku - zapowiedział w piątek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas spotkania z młodzieżą w Warszawie.

Data publikacji: 20-06-2020

Sejm przyjął bon turystyczny - dla korzystających z 500+ i dodatków opiekuńczych

500-złotowy bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

Data publikacji: 20-06-2020

Paulina Młynarska opublikowała osobisty wpis, w którym wspiera środowiska LGBT

Paulina Młynarska bierze czynny udział w życiu społeczeństwa i nie odpuszcza komentarza nawet do najtrudniejszych tematów. Tym razem postanowiła zabrać głos w kwestii ataku konserwatystów na LGBT. Ten temat jest jej bardzo bliski. Dlaczego? Ponieważ córka Młynarskiej jest lesbij...

Data publikacji: 20-06-2020

Kosmiczni kowboje – wymarzona misja po latach

Za marzeniami warto podążać – podobno wówczas na pewno prędzej lub później się ziszczą. Czasem jednak wymarzone wydawałoby się zdarzenia trafiają do nas bardzo niespodziewanie. Wówczas musimy stawić im czoła i wyjść z każdego wyzwania z obronną ręką. Przed najtrudniejszą m...

Data publikacji: 20-06-2020