Nowy lek na COVID-19 w kieleckim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczęto podawanie chorym na COVID-19 nowego leku przeciwwirusowego o nazwie Remdesivir. - Lek blokuje polimerazę RNA i jest aktywny wobec takich wirusów, jak: Ebola, Lassa, Nipah, RSV, a także wobec koronawirusów - powiedziała dr Dorota Zarębska-Michaluk z kieleckiego szpitala.


Inne artykuły

Kamil Durczok ma poważne problemy ze zdrowiem

Kamil Durczok to dziennikarz, o którym co i rusz robi się głośno w mediach. Wszystko za sprawą różnych jego wybryków. Kiedyś był uwielbianym przez wielu dziennikarzem, ale jeszcze za czasów TVP zdiagnozowano u niego nowotwór. Po wielu zmaganiach udało mu się go pok...

Data publikacji: 21-06-2020

Flicka – nastolatka i jej mustang

Zwierzęta przez wielu uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Nie ma w tym nic dziwnego – między ludźmi i ich pupilami często wywiązuje się specyficzna więź, której nie sposób porównać z żadną inną. Nic więc dziwnego, że dość często jest ona tematem film&oac...

Data publikacji: 21-06-2020

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł w piątek w Los Angeles, gdzie mieszkał od 1993 roku. Jak informuje kataloński dziennik "La Vanguardia", 55-letni autor "Cienia wiatru" od dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Data publikacji: 21-06-2020

Nie żyje Ian Holm

Nie żyje Ian Holm Nie żyje brytyjski aktor Ian Holm, który zasłynął rolami między innymi we "Władcy Pierścieni", "Obcym" i "Rydwanach ognia". Miał 88 lat.

Data publikacji: 21-06-2020

​Mateusz Morawiecki: Rafał Trzaskowski będzie "szybki" jak Grodzki

"Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski będzie podążał drogą wytyczoną przez opozycję - ciągłej obstrukcji, weta dla weta, podejścia 'nie, bo nie'" - powiedział "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 21-06-2020