Nowy "wirus Cristoli" odkryty we Francji. Pacjentka zmarła

58-letnia pacjentka, która zmarła na zapalenie mózgu, była zakażona nowym, nieopisanym dotąd wirusem - wynika z najnowszych badań międzynarodowego zespołu lekarzy. Do identyfikacji wirusa Cristoli zastosowano te same techniki, które wykorzystano przy odkryciu koronawirusa z Wuhan.


Inne artykuły

Papież odsunął hierarchę. Nie czekał na koniec postępowania wobec biskupa Janiaka

Nie czekając na koniec postępowania wobec biskupa Edwarda Janiaka papież Franciszek odsunął hierarchę od kierowania diecezją kaliską. Ojciec Święty mianował administratora apostolskiego sede plena dla tej diecezji. Sytuacja ta ma najczęściej miejsce, kiedy poważna przeszkoda uniemożliwia sprawowanie urzędu biskupowi ordynariuszowi.

Data publikacji: 26-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 25 czerwca

W czwartek poinformowano, że 1 września uczniowie wrócą do szkół, a studenci 1 października wrócą na uczelnie. Stwierdzono także 298 nowych przypadków koronawirusa, w tym ponad sto na Śląsku. Zmarło 16 kolejnych chorych, a liczba wszystkich ofiar sięgnęła 1412. W sumie zachorowało 33 119 osób.

Data publikacji: 26-06-2020

Niecodzienne znalezisko na posesji. Odkryto szczątki żołnierza Carskiej Armii Rosyjskiej

Odnalezione ludzkie szczątki wraz z częścią umundurowania wojskowego mogą należeć do młodego żołnierza Pułku Piechoty Carskiej Armii Rosyjskiej - informuje mazowiecka policja. Świadczyć o tym może guzik od munduru z dwugłowym orłem, długie charakterystyczne buty oraz pas z klamrą.

Data publikacji: 26-06-2020

Antoni Królikowski opowiedział o nowej rzeczywistości bez ojca

Na początku roku na Królikowskich spadł potężny cios. 27 lutego zmarł Paweł Królikowski - mąż Małgorzaty Ostrowskiej - Królikowskiej i ojciec m.in. Antka Królikowskiego. Aktor przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym z warszawskich szpitali i niestety, nie udało...

Data publikacji: 26-06-2020

Iskander – śledztwo w tropikach

Seriale kryminalne potrafią przyciągnąć nas przed ekran i zaciekawić swoją fabułą. Intrygi, zagadki i śledztwa pobudzają naszą wyobraźnię i nierzadko pozwalają w samodzielną zabawę w detektywa. Niektóre z nich zabierają nas także w dość egzotyczne miejsca. Przykładem takiej produkcji może być...

Data publikacji: 26-06-2020