Odczytano DNA mamuta liczące ponad milion lat

​Zsekwencjonowano liczące ponad milion lat DNA mamuta. Jest to najstarsze jak dotąd DNA, jakie udało się odczytać - informują naukowcy na łamach "Nature".


Inne artykuły

Szczepionki AstraZeneca i Pfizera. Są nowe analizy dotyczące ich używania

Szczepionka przeciw Covid-19 AstraZeneca ma większą skuteczność z dłuższą niż 6 tygodni przerwą między dawkami - wynika z analizy dotychczasowych badań opublikowaną w piątek w piśmie medycznym The Lancet. Z kolei twórcy preparatu Pfizer/BioNTech poinformowali, że może ona być przechowywana w wyższych temperaturach niż wcześniej uważano, czyli do -15 stopni Celsjusza.

Data publikacji: 21-02-2021

NASA pokazuje zdjęcia z Marsa. Są pierwsze kolorowe fotografie

Niecałe 24 godziny po udanym lądowaniu amerykańskiego łazika planetarnego Perseverance na Marsie NASA opublikowała w piątek pierwsze zdjęcie, ukazujące ten moment. Łazik jest pokazany od góry zaledwie dwa metry nad ziemią, opuszczany na kablach przymocowanych do platformy lądującej, której silniki rakietowe wzbijają czerwony pył.

Data publikacji: 21-02-2021

Zderzenie 7 aut w Łodzi. Kilka osób rannych, dwie w ciężkim stanie

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Obywatelskiej w Łodzi. Stan jednej z nich określany jest jako ciężki, drugiej średnio ciężki. Po zderzeniu siedmiu samochodów zablokowana jest jezdnia w kierunku południowym.

Data publikacji: 21-02-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 20 lutego

Ministerstwo Zdrowia poinformowała dziś o ponad 8,5 tys. nowych przypadków. Według Adama Niedzielskiego, szefa resortu zdrowia w Polsce mamy do czynienia z trzecią falą pandemii. Niedzielski nie wyklucza wprowadzenia kolejnych restrykcji, w tym częściowego zamknięcia granic. W Gdańsku odbędzie się pierwszy przeszczep płuc zniszczonych przez COVID-19, w Poznaniu na ulice wyszli antyszczepionkowcy.

Data publikacji: 21-02-2021

Prezydencki minister: dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii

Podczas rozmowy z prezesem IPN i członkami kolegium Instytutu przekazałem jednoznaczne stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy ws. nominacji we wrocławskim oddziale. Dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii - napisał w sobotę prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Data publikacji: 21-02-2021